19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı İstanbul Boğazı’nda Kutlandı

Türkiye Yelken Federasyonu çatısı altında, Türkiye Açık Deniz Yarış Kulübü (TAYK) ve İstanbul Yelken Kulübü’nün (İYK) birlikte organize ettiği “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Boğaz Kupası Yat ve SportsBoat Yat Yarışları” gerçekleştirildi. 

İstanbul Vali Yardımcısı Şevket ATLI’nın Dolmabahçe önünde verdiği start ile başlayan Boğaz Kupası Yat ve SportsBoat Yat Yarışları, Türkiye Yelken Federasyonu Başkan Yardımcısı Hakan Yenigün, İcra ve Teknik Kurul Üyesi Melih Dilikoğlu, Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Bölge Komutanı Tuğamiral Tayfun Paşaoğlu, Gemi Komutanı Binbaşı Akın Coşkunlar ve 2.Gemi Komutanı Binbaşı Rüstem Altundağ’ın katılımıyla izlendi. 

BCT birinciliklerini Yat sınıfı IRC0-1-2 grubunda Oğuz Ayan – Goblin 3, IRC 3-4 grubunda Hedef Yelken – Levent Özgen’in, SportsBoat sınıfı A kategorisinde NHSSK Quick Sigorta Imbus – HSSK, B kategorisinde Kabrom – KYK- Globnal Yelken Akademisi’nin kazandığı  yarışlar  İstanbul Yelken Kulübü tesislerinde gerçekleştirilen ödül töreni ile sona erdi.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı İstanbul Boğazı’nda gerçekleştirilen  Boğaz Kupası Yat ve SportsBoat Yarışları’da dereceye giren takımlarımızı kutluyoruz.

Kaynak: TYF

Yorum Yap