2022 Optimist Dünya Şampiyonası ARKAS Adıyla Düzenleniyor

Türkiye’nin önde gelen grup şirketlerinden Arkas Holding A.Ş. 2022 Optimist Dünya Şampiyonası’nın isim sponsoru oldu.

IODA Uluslararası Optimist Sınıf Birliği ile yapılan yoğun görüşmeler neticesinde tarihinde ilk kez bir Dünya Şampiyonasına isim sponsorluğu verildi. 27 Haziran - 07 Temmuz tarihleri arasında Bodrum’da düzenlenecek olan şampiyona artık “2022 Arkas Dünya Optimist Şampiyonası” olarak ilan edildi.

 

Geçtiğimiz günlerde Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak’ı ziyaret eden Arkas Holding Kurumsal İletişim Direktörü Berna Kumas Sipahi, dünya çapında öneme sahip Şampiyonayı desteklemekten mutluluk duyduklarını belirterek, Arkas Grubu’nun yelken sporunun ülkemizdeki gelişimi ve yelken sporcularının desteklenmesi için Türkiye Yelken Federasyonu ile her zaman iş birliği içerinde olduğunu ve bundan sonraki süreçlerde de olmaya devam edeceğini ifade etti.

 

Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak ise 2022 Arkas Optimist Dünya Şampiyonası’nın dünyanın 62 ülkesinden 285 sporcunun katılımıyla yeni bir rekora imza atacağını belirterek Arkas Holding A.Ş. Yönetimi adına Berna Kumas Sipahi’ye teşekkürlerini iletti.

 

Kaynak: TYF

Yorum Yap