2022 ORC SportsBoat Trofe 7. Ayak Türkiye Şampiyonası

Geçtiğimiz haftalarda Türkiye Yelken Federasyonu tarafından ve Kalamış Yelken Kulübü ev sahipliğinde düzenlenen 2022 ORC SportsBoat 7. Ayak Türkiye Şampiyonası tamamlandı.

Kategori A ve Kategori B şeklinde iki farklı klasmana sahne olan yarışlarda toplamda 25 tekne yarıştı. Hava tahminlerinin kötü olmasına rağmen 4-6 knots güneyli rüzgar ile başlayan Şampiyonada ilk gün 2 yarış gerçekleştirildi. Son gun ise güneyli rüzgar ile başlayan Şampiyona ilerleyen saatlerde A kategorisinde 2 B kategorisinde ise 1 yarış ile tamamlandı.

Türkiye Şampiyonası A kategorisinin sıralaması ise şu şekilde oluştu; 1. sırada Cheese JR – Levent Peynirci, 2. sırada Orient XS – Arif Gürdenli, 3. sırada Eker Tombul Ayran – Cem Gözen, 4. sırada Quick Sigorta HSSK Nimbus – Saruhan Çinay, 5. sırada ise Adios – Hulki Özcan yer aldı.

B kategorisinin ilk beşi ise sırasıyla; 1. sırada J-Erapi  - Robert Williem Jan De Liefde, 2. sırada Pendik Yelken Kulübü 2 – Emin Yaşa, 3. sırada CSC – Burak Güvengez, 4. sırada ING Türkiye - Vira Yatçılık - Kaan Mazlumca, 5. sırada ise İTU - Hedef Yelken - Canberk Sağlam yer aldı.

Coğrafi Rotalı Atabay Kupası’nda A kategorisinde ise; 1. sırada Cheese JR – Levent Peynirci, 2. sırada, Orient XS – Arif Gürdenli,  Adios – Hulki Özcan ise yarışı 3. sırada tamamladı. B kategorisinde 1. sırada Otos Tech – Hedef Yelken – Engin Özgen, 2. sırada CSC – Burak Güvengez, 3. sırada J-Erapi  - Robert Williem Jan De Liefde yer aldı.

 

Üniversite kategorisinde şampiyon İTU - Hedef Yelken - Canberk Sağlam olurken, Türkiye Şampiyonu Döner Kupası’nda A kategorisinde şampiyon Cheese JR – Levent Peynirci, B kategorisinde ise şampiyon J-Erapi  - Robert Williem Jan De Liefde oldu.

 

Şampiyonada dereceye giren sporcularımızı, yıllardır ulusal ve uluslararası şampiyonalar düzenleyen Kalamış Yelken Kulübünü ve organizasyonu düzenleyen federasyonumuz SportsBoat Komitesini kutluyoruz.

 

Kaynak: TYF

Yorum Yap