2023 - 2024 TYF Yelken Ligi 2. Ayak IQ Foil ve Techno 293 Yarışları Sona Erdi

04 – 09 Mart tarihleri arasında düzenlenen 2023 - 2024 TYF Yelken Ligi 2. Ayak (2024 Türkiye Şampiyonası) IQ Foil ve Techno 293 yarışlarının ödül töreni Yeni Foça Kulübü ev sahipliğinde İzmir – Foça’da gerçekleşti. 

Gerçekleşen ödül törenine Foça Kaymakamı Mehmet Türköz, Foça Belediye Başkan Vekili Sevilay Altun, Foça İlçe Jandarma Komutanı Hakan Arıkan, Foça İlçe Emniyet Müdürü Ergül Çetin, Aliağa Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adem Şimşek, Foça Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Emre Şahin, TYF Yönetim Kurulu Üyeleri Sinem Şenol ve Murat Şener, TYF İl Temsilcisi Habibe Şener, Oasis Yönetim Kurulu Üyesi Burak Çavuş, Kocaer Çelik İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Taylan Ay, TYF Hakemleri, sporcu aileleri ve kulüp yöneticileri katılım gösterdi.

Derece elde eden sörfçüler ödülleri değerli konuklarımızın ellerinden aldılar.

 

IQ Foil sınıfında;

  • IQ Foil U23 Erkek ve IQ Foil Erkekler kategorisinde Ali Kaan Karataş (EMR Windsurf ve Yelken Spor Kulübü) birinciliği elde etti.
  • IQ Foil Youth Kızlar kategorisinde Ada Tan (Urla Deniz Spor Kulübü) birinci, Nurhayat Güven (Cunda Rüzgar Sörfü Ve Yelken Spor Kulübü) ikinci ve Yaren Ceylin Küçük (İÇDAŞ Spor Kulübü) üçüncü oldu.
  • IQ Foil Youth Erkekler kategorisinde Artun Şenol (Urla Deniz Spor Kulübü) birinci, Can Somer (EMR Windsurf ve Yelken Spor Kulübü) ikinci ve Alaz İneler (EMR Windsurf ve Yelken Spor Kulübü) üçüncü oldu.
  • IQ Foil U15 Junior Kızlar kategorisinde Ece Melis Baş (Urla Deniz Spor Kulübü) birinci, Parla Kabasakal (EMR Windsurf ve Yelken Spor Kulübü) ikinci ve Nisa Üstündağ (Urla Deniz Spor Kulübü) üçüncü oldu.
  • IQ Foil U15 Junior Erkekler kategorisinde Toprak Kösele (Urla Deniz Spor Kulübü) birinci, Can Özkan (EMR Windsurf ve Yelken Spor Kulübü) ikinci ve Ege Vuralgil (EMR Windsurf ve Yelken Spor Kulübü) üçüncü oldu.
  • IQ Foil U17 Junior Erkekler kategorisinde Devrim Karataş (EMR Windsurf ve Yelken Spor Kulübü) birinci, Emir Mercanoğlu (EMR Windsurf ve Yelken Spor Kulübü) ikinci ve Kaya Özel (EMR Windsurf ve Yelken Spor Kulübü) üçüncü oldu.
  • IQ Foil U17 Junior Kızlar kategorisinde Rüya Uğurlu (Urla Deniz Spor Kulübü) birinci, Delfin Ada Canpolat (İÇDAŞ Spor Kulübü) ikinci ve Ece Melis Baş (Urla Deniz Spor Kulübü) üçüncü oldu.

 

Techno 293 sınıfında ise;

  • U17 Genel kategorisinde Yağmur Güzel (İzmir Ferdi) birinci, Deniz Eğrilmez (Urla Deniz Spor Kulübü) ikinci ve Kayhan Aslan (Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi) üçüncü oldu.
  • U17 Kızlar kategorisinde Yağmur Güzel (İzmir Ferdi) birinci, Defne Eğrilmez (Urla Deniz Spor Kulübü) ikinci ve Nehir Çakmak (Gökova Yelken Kulübü Küresel Yelkencilik) üçüncü oldu.
  • U15 Genel kategorisinde Kerem Demir Demirel (Yalıkavak Yelken Spor Kulübü) birinci, Toprak Doğan (Cunda Rüzgar Sörfü ve Yelken Spor Kulübü) ikinci ve Sude Bulduk (Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi) üçüncü oldu.
  • U15 Kızlar kategorisinde Sude Bulduk (Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi) birinci, Duru Babayiğit (Cunda Rüzgar Sörfü ve Yelken Spor Kulübü) ikinci ve Defne Roza Uzun (Cunda Rüzgar Sörfü ve Yelken Spor Kulübü) üçüncü oldu.
  • U13 Genel kategorisinde Sarp Şarlı (Urla Deniz Spor Kulübü) birinci, Tuna Tekin (Urla Deniz Spor Kulübü) ikinci ve Zeynep Mavioğlu (EMR Windsurf ve Yelken Spor Kulübü) üçüncü oldu.
  • U13 Kızlar kategorisinde Zeynep Mavioğlu (EMR Windsurf ve Yelken Spor Kulübü) birinci, Nil Erdamar (Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi) ikinci ve Doğa Çoker (EMR Windsurf ve Yelken Spor Kulübü) üçüncü oldu.
  • U13 Kızlar 5.0m2 ve Altı kategorisinde Mira Yapar (İÇDAŞ  Spor Kulübü) birinci, Zeynep Eflin Bacak (İÇDAŞ  Spor Kulübü) ikinci ve Melis Bayram (Urla Deniz Spor Kulübü) üçüncü oldu.
  • U13 Erkekler 5.0m2 ve Altı kategorisinde Alp Kaya Akdağ (Gökova Yelken Kulübü Küresel Yelkencilik) birinci, Arel Erim Yurdaer (Urla Deniz Spor Kulübü) ikinci ve Tolan Bozkurt (Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi) üçüncü oldu.

Kaynak: TYF

Yorum Yap

Sosyal Medyada En Çok Bu Hashtag'lerle Arandık!