2023 – 2024 Yılı TYF Yelken Ligi 1. Ayak IQ Foil - Formula Kite Yarışları Sona Erdi

10 –15 Ekim tarihleri arasında Urla’da düzenlenen 2023 -2024 yılı TYF Yelken Ligi 1. Ayak Formula Kite ve IQ Foil yarışları Pro Sailing Akademi Spor Kulübü’nün ev sahipliğinde gerçekleşen ödül töreni ile sona erdi. 

Federasyon Başkanımız Özlem Akdurak’ın katıldığı ödül törenine; TYF Yönetim Kurulu Üyesi ve Teknik Kurulu Üyesi Sinem Şenol, Merkez Hakem Kurulu Başkanı Hakan Kütük, Kulüp Yöneticileri, Antrenörler, Sporcular ve Sporcu Yakınları katıldı.

Formula Kite Erkekler kategorisinde Ejder Ginyol (Muğla Ferdi) birinciliği elde ederken, Derin Cem Baba (Muğla Ferdi) ikinci, Poyraz Aksakal (Muğla Ferdi) üçüncü oldu.

Formula Kite Kızlar kategorisinde Derin Atakan (Fenerbahçe Doğuş Yelken) birinci olurken, Derin Deniz Sorguç (AKUT) Arama Kurtarma Spor Kulübü ikinci oldu. 

Formula Kite U21 Kızlar kategorisinde Derin Atakan (Fenerbahçe Doğuş Yelken) birinciliği elde etti.

IQ Foil Erkekler kategorisinde Ali Kaan Karataş (EMR Windsurf Yelken Kulübü) birinci, Ali Berk Tuncer (Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi) ikinci ve Ozan Türker (Fenerbahçe Doğuş Yelken) üçüncü oldu.

IQ Foil U21 Erkekler kategorisinde Ali Kaan Karataş (EMR Windsurf Yelken Kulübü) birinci ve Ozan Türker (Fenerbahçe Doğuş Yelken) ikinci oldu.

IQ Foil Youth Erkekeler kategorisinde Artun Şenol (Urla Deniz Spor Kulübü) birinci, Alaz İneler (EMR Windsurf Yelken Kulübü) ikinci ve Denizhan Tunç (Urla Deniz Spor Kulübü) üçüncü oldu.

IQ Foil Youth Kızlar kategorisinde Merve Vatan (İÇDAŞ Spor Kulübü) birinci, Ada Tan (Urla Deniz Spor Kulübü) ikinci ve Nurhayat Güven (Cunda Rüzgar Sörfü ve Yelken Spor Kulübü) üçüncü oldu.

IQ Foil U17 Junior Kızlar kategorisinde Rüya Uğurlu (Urla Deniz Spor Kulübü) birinci, Delfin Ada Canpolat (İÇDAŞ Spor Kulübü) ikinci ve Ece Melis Baş (İzmir Ferdi) üçüncü oldu.

IQ Foil U15 Junior Kızlar kategorisinde Rüya Uğurlu (Urla Deniz Spor Kulübü) birinci, Ece Melis Baş (İzmir Ferdi) ikinci ve Parla Kabasakal (EMR Windsurf Yelken Kulübü) üçüncü oldu.

IQ Foil U17 Junior Erkekler kategorisinde Devrim Karataş (EMR Windsurf Yelken Kulübü) birinci, Kaya Özel (EMR Windsurf Yelken Kulübü) ikinci ve Burak Orhan (Çağla Kubat Windsurf Yelken Kulübü) üçüncü oldu.

IQ Foil U15 Junior Erkekler kategorisinde Emir Mercanoğlu (EMR Windsurf Yelken Kulübü) birinci, Doruk Can (EMR Windsurf Yelken Kulübü) ikinci ve Demir Joshua Alabalık (Torasan Yelken Su Sporları Kulübü) üçüncü oldu.

Kaynak: TYF

Yorum Yap