2023 Optimist Avrupa Şampiyonası’nın Hazırlık Yarışlarında Mehmet Erkut Budak İkinci Oldu

2023 Optimist Avrupa Şampiyonası öncesi hazırlık yarışı olan ve 06-11 Temmuz tarihleri arasında Selanik’te düzenlenen Yunanistan Şampiyonası yarışları sona erdi.

Toplamda 234 sporcunun mücadele ettiği ve Optimist Milli Takımımızın da katılım gösterdiği yarışlarda, Genel Klasmanda Mehmet Erkut Budak (İstanbul Yelken Kulübü) ikinci oldu.

Aynı klasmanda yarışan Asrın Hepbayraktar (Fenerbahçe Spor Kulübü Yelken Şubesi) 11. sırada, Tayfun Türk  (B. B. Bodrumspor Kulübü Yelken Şubesi) 24. sırada ve Atlas Fişek (B. B. Bodrumspor Kulübü Yelken Şubesi) 34. sırada yer aldı.

Kızlar kategorisinde ise Derin Değişen (Era Bodrum Yelken Spor Kulübü Yelken Şubesi) 12. sırada, Ada Kalemdaroğlu (Fenerbahçe Spor Kulübü Yelken Şubesi) 16. sırada ve Derin Bartan (Yalıkavak Yelken Spor Kulübü Yelken Şubesi) 20. sırada yer aldı.

Sporcularımızı ve Türkiye Yelken Federasyonu Optimist Milli Takım Antrenörleri Gökhan Durkal ile Alican Selcik’i ve Takım Lideri B. B. Bodrumspor Kulübü Yelken Şubesi Antrenörü Serdar Çiçek’i tebrik ediyoruz.

Kaynak: TYF

Yorum Yap