Atamıza 100. Yıl Şükran Ziyareti

9 Aralık, Cumartesi günü gerçekleştirilen Yönetim Kurulu toplantısı öncesi Başkan Özlem Akdurak ve Yönetim Kurulu Üyeleri Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün huzuruna çıkarak Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılında Atamıza saygı ve şükranlarını sundular.

Yönetim Kurulu Üyeleri Hakan Yenigün, Melih Dilikoğlu, Tolga Yağlı, Sermurat Küçükgül, Ardan Aksade, Deniz Çiçek , Orhan Oflaz, Özen Aydoğan, Serdar Özkaleli, Sinem Şenol, Sinan Aktaş, Federasyon yönetici ve çalışanlarının katılım gösterdiği ziyaret, Başkan Akdurak’ın Atatürk’ün mozolesine çelenk bırakmasının ardında gerçekleştirilen saygı duruşu ile tamamlandı. 

Beraberindeki heyetle birlikte Misak-ı Milli Kulesi'ne geçen Başkan Akdurak, Anıtkabir Özel Defterini imzalayarak, şunları yazdı:

AZİZ ATAM,

HİÇBİR ULUSA NASİP OLMAMIŞ, OLMAYACAK LİDERLİĞİNİZ; MUAZZAM GAYRETİNİZ, DÜNYAYI HAYRAN BIRAKAN ASKERİ DEHANIZ; ÇAĞDAŞLIK IŞIĞINA OLAN YORULMAZ YOLCULUĞUNUZ VE HEPSİNİN TEMELİNDE YATAN, BAĞRINDAN ÇIKTIĞINIZ TÜRK MİLLETİNE DUYDUĞUNUZ GÜVEN VE AŞKLA KURMUŞ OLDUĞUNUZ CUMHURİYETİN 100'ÜNCÜ YAŞINDA MİNNET, ÖZLEM VE KALPLERİMİZDE SONSUZA DEK YAŞAYACAK DERİN SEVGİNİZLE KARŞINIZDAYIZ.

 

BEN, SİZİN BİZLERE EN KIYMETLİ ARMAĞANINIZ OLAN CUMHURİYETİMİZİN YETİŞTİRDİĞİ BİR TÜRK KADINIYIM. EN GELİŞMİŞ DÜNYA ÜLKELERİNDE BİLE BİZDEN YILLAR SONRA KAZANILMIŞ VE HALEN DÜNYADA BU UĞURDA MÜCADELE VEREN MİYONLARCA KADININ AKSİNE BİZE TANIMIŞ OLDUĞUNUZ HAKLARLA ÖĞRENİM HAYATIMI VE ÇALIŞMA HAYATIMI EN ÜST DÜZEYDE TAMAMLADIM VE YİNE TÜRK KADININA TANIMIŞ OLDUĞUNUZ SEÇME VE SEÇİLME ÖZGÜRLÜĞÜ SAYESİNDE GİRMİŞ OLDUĞUM SEÇİMLERİ KAZANARAK, TÜRKİYE YELKEN FEDERASYONU BAŞKANLIĞI GÖREVİNİ ÜSTLENDİM. 

 

HUZURUNUZA BİRLİKTE GELDİĞİM TÜRKİYE YELKEN FEDERASYONU YÖNETİM KURULU ÜYELERİMİZ, ÇALIŞMA ARKADAŞLARIM VE BEN, GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞIMIZIN MUAZZAM DESTEĞİ İLE; EMANETİNİZ OLAN CUMHURİYETE YAKIŞIR BİR GENÇLİK YETİŞTİRME VE ÜLKEMİZDE YELKEN SPORUNU EN ÜST SEVİYELERE ÇIKARMA GAYRETİ İLE GECE GÜNDÜZ ÇALIŞMAKTAYIZ. 

 

ÜLKEMİZİN DÖRT BİR YANINDA FAALİYET GÖSTEREN YELKEN KULÜPLERİMİZLE BİRLİKTE SADECE BAŞARILI SPORCULAR YETİŞTİRMEKTE KALMIYOR AYNI ZAMANDA DENİZCİ MİLLET YARATMA ÜLKÜNÜZÜ GERÇEKLEŞTİRME YOLUNDA, YELKEN VE DENİZ SEVGİSİ TOHUMLARINI ÇOCUK VE GENÇLERİMİZİN KALPLERİNE EKİYORUZ.

 

YETİŞTİRDİĞİMİZ GENÇLER, BİR ZAMANLAR EGEMENLİĞİMİZE KAST EDEN ÜLKELERİ GERİDE BIRAKIP DÜNYA VE AVRUPA DERECELERİ İLE ŞANLI BAYRAĞIMIZI GÖNDERE ÇIKARIYORLAR. DÜNYA ARTIK YELKEN SPORUNDA BİZİM TEKNİK İNSANLARIMIZI ÖRNEK ALIYOR, ÇALIŞMALARIMIZI TAKDİRLE TAKİP EDİYOR.

 

SPORUN EN ÜST DÜZEY ÇATISI OLAN DÜNYA YELKEN FEDERASYONUNDA BAŞKAN YARDIMCISI SIFATI İLE SİZİN YARATMIŞ OLDUĞUNUZ ÇAĞDAŞ TÜRKİYE’Yİ TEMSİL EDEN BİR TÜRK KADINI OLARAK GÖREV YAPIYORUM.

 

AZİZ ATAM,

 

SİZE, DAVA ARKADAŞLARINIZA VE AZİZ ŞEHİTLERİMİZE OLAN MİNNETİMİZ HİÇ SON BULMAYACAK. 

SİZİ VE İLKELERİNİZİ ANLAYARAK YAŞATACAK YENİ NESİLLER BU TOPRAKLARDAN HİÇ EKSİLMEYECEK.

RAHAT UYUYUNUNUZ; BİZLER CUMHURİYETİMİZİN SEVDALI BEKÇİLERİ OLARAK YETİŞTİK VE BU UĞURDA YENİ NESİLLER YETİŞTİRMEYE DEVAM EDİYORUZ.

 

EN DERİN SAYGI, SEVGİ, MİNNET VE ÖZLEMLE…

 

DURİYE ÖZLEM AKDURAK

TÜRKİYE YELKEN FEDERASYONU BAŞKANI

Kaynak: TYF

Yorum Yap