Çanakkale’de Düzenlenen 2023 – 2024 TYF Yelken Ligi 3.Ayak Techno 293 ve IQ Foil Yarışları Sona Erdi

15 – 19 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen ve Çanakkale GSB Güzelyalı Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Merkezi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen 2023 – 2024 TYF Yelken Ligi 3. Ayak Techno 293 ve IQ Foil yarışları sona erdi.

Ödül törenine Çanakkale Vali Yardımcısı Hakkı Uzun, Çanakkale Gençlik ve İl Spor Müdürü Ömer Kalkan, , Federasyon Başkanımız Özlem Akdurak, Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Dr. Firuz Erdil, TYF Asbaşkanı Hakan Yenigün, Çanakkale  Gençlik ve Spor Şube Müdürü Sedat Bektaş, Çanakkale  Gençlik ve Spor Şube Müdürü İsmail Hakkı Şenel, Çanakkale  Gençlik ve Spor Şube Müdürü Muharrem Uslu, TYF Genel Koordinatörü Fulya Tüfenkçioğlu, Sportif Direktör Tayfun Erey, Çanakkale İl Temsilcisi Cem Öztek, TYF Hakemleri, sporcular ve sporcu yakınları katılım gösterdi.

 

Derece elde eden sporcularımız ödüllerini değerli konuklarımızdan ellerinden aldılar.

2023 – 2024 TYF Yelken Ligi 3. Ayak IQ Foil ödüllerini alan sporcularımız:

  • IQ Foil U15 Kızlar kategorisinde Ece Melis Baş (Urla Deniz Spor Kulübü) 1., Parla Kabasakal (EMR Windsurf ve Yelken Spor Kulübü) 2. ve Nil Bakan (EMR Windsurf ve Yelken Spor Kulübü)oldu. 
  • IQ Foil U15 Erkekler kategorisinde Toprak Kösele (Urla Deniz Spor Kulübü) 1., Ege Vuralgil (EMR Windsurf ve Yelken Spor Kulübü) 2. ve Can Özkan (EMR Windsurf ve Yelken Spor Kulübü) 3. oldu.
  • IQ Foil U17 Kızlar kategorisinde Rüya Uğurlu (Urla Deniz Spor Kulübü) 1., Delfin Ada Canpolat (İçdaş Spor Kulübü) 2. ve Ece Melis Baş (Urla Deniz Spor Kulübü) 3. oldu.
  • IQ Foil U17 Erkekler kategorisinde Kaya Özel (EMR Windsurf ve Yelken Spor Kulübü) 1., Devrim Karataş (EMR Windsurf ve Yelken Spor Kulübü) 2. ve Toprak Kösele (Urla Deniz Spor Kulübü) 3. oldu.
  • IQ Foil U23 Erkekler ve IQ Foil Erkekler kategorilerinde Ali Kaan Karataş (EMR Windsurf ve Yelken Spor Kulübü) 1. oldu.
  • IQ Foil Youth Kızlar kategorisinde Nurhayat Güven (Cunda Rüzgar Sörfü ve Yelken Spor Kulübü) 1., Ada Tan (Urla Deniz Spor Kulübü) 2. ve Yaren Ceylin Küçük (İçdaş Spor Kulübü) 3. oldu.
  • IQ Foil Youth Erkekler kategorisinde Artun Şenol (Urla Deniz Spor Kulübü) 1., Can Somer (EMR Windsurf ve Yelken Spor Kulübü) 2. ve Alaz İneler (EMR Windsurf ve Yelken Spor Kulübü) 3. oldu.

 

2023 – 2024 TYF Yelken Ligi IQ Foil Genel Lig ödüllerini alan sporcularımız:

  • IQ Foil Youth Erkekler kategorisinde TYF Yelken Ligi IQ Foil Genel Lig Şampiyonu Artun Şenol (Urla Deniz Spor Kulübü), ikincisi Can Somer (EMR Windsurf ve Yelken Spor Kulübü) ve üçüncüsü Alaz İneler (EMR Windsurf ve Yelken Spor Kulübü) oldu.
  • IQ Foil Youth Kızlar kategorisinde TYF Yelken Ligi IQ Foil Genel Lig Şampiyonu Ada Tan (Urla Deniz Spor Kulübü), ikincisi Nurhayat Güven (Cunda Rüzgar Sörfü ve Yelken Spor Kulübü) ve üçüncüsü Yaren Ceylin Küçük (İçdaş Spor Kulübü) oldu.
  • IQ Foil U17 Erkekler kategorisinde TYF Yelken Ligi IQ Foil Genel Lig Şampiyonu Devrim Karataş (EMR Windsurf ve Yelken Spor Kulübü), ikincisi Kaya Özel (EMR Windsurf ve Yelken Spor Kulübü) ve üçüncüsü Emir Mercanoğlu (EMR Windsurf ve Yelken Spor Kulübü) oldu.
  • IQ Foil U17 Kızlar kategorisinde TYF Yelken Ligi IQ Foil Genel Lig Şampiyonu Rüya Uğurlu (Urla Deniz Spor Kulübü), ikincisi Delfin Ada Canpolat (İçdaş Spor Kulübü) ve üçüncüsü Ece Melis Baş (Urla Deniz Spor Kulübü) oldu.
  • IQ Foil Erkekler kategorisinde TYF Yelken Ligi IQ Foil Genel Lig Şampiyonu Ali Kaan Karataş (EMR Windsurf ve Yelken Spor Kulübü) ve ikincisi Ali Berk Tuncer (Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi) oldu.
  • IQ Foil U15 Kızlar kategorisinde TYF Yelken Ligi IQ Foil Genel Lig Şampiyonu Ece Melis Baş (Urla Deniz Spor Kulübü), ikincisi Parla Kabasakal (EMR Windsurf ve Yelken Spor Kulübü) ve Nisa Üstündağ (Urla Deniz Spor Kulübü) oldu. 
  • IQ Foil U15 Erkekler kategorisinde TYF Yelken Ligi IQ Foil Genel Lig Şampiyonu Toprak Kösele (Urla Deniz Spor Kulübü), ikincisi Ege Vuralgil (EMR Windsurf ve Yelken Spor Kulübü) ve üçüncüsü Can Özkan (EMR Windsurf ve Yelken Spor Kulübü) oldu.

 

2023 – 2024 TYF Yelken Ligi 3. Ayak Techno 293 ödüllerini alan sporcularımız:

  • Techno 293 U17 Genel kategorisinde Defne Eğrilmez (Urla Deniz Spor Kulübü) 1., Yağmur Güzel (İzmir Ferdi) 2. ve Ahmet Deniz Demirel (Yalıkavak Yelken Spor Kulübü) 3. oldu.
  • Techno 293 U17 Kızlar kategorisinde Defne Eğrilmez (Urla Deniz Spor Kulübü) 1., Yağmur Güzel (İzmir Ferdi) 2. ve Nehir Çakmak (Gökova Yelken Spor Kulübü) 3. oldu.
  • Techno 293 U15 Genel kategorisinde Kerem Demir Demirel (Yalıkavak Yelken Spor Kulübü) 1., Sude Bulduk (Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi) 2. ve Toprak Doğan (Cunda Rüzgar Sörfü ve Yelken Spor Kulübü) 3. oldu.
  • Techno 293 U15 Kızlar kategorisinde Sude Bulduk (Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi) 1., Duru Babayiğit (Cunda Rüzgar Sörfü ve Yelken Spor Kulübü) 2. ve Defne Roza Uzun (Cunda Rüzgar Sörfü ve Yelken Spor Kulübü) 3. oldu.
  • Techno 293 U13 Genel kategorisinde Zeynep Mavioğlu (EMR Windsurf ve Yelken Spor Kulübü) 1., Sarp Şarlı (Urla Deniz Spor Kulübü) 2. ve Doğa Çoker (EMR Windsurf ve Yelken Spor Kulübü) 3. oldu.
  • Techno 293 U13 Kızlar kategorisinde Zeynep Mavioğlu (EMR Windsurf ve Yelken Spor Kulübü) 1., Doğa Çoker (EMR Windsurf ve Yelken Spor Kulübü) 2. ve Elis Ekşi (İçdaş Spor Kulübü) 3. oldu.
  • Techno 293 5,0 m2 Altı Erkek kategorisinde Arel Erim Yurdaer (Urla Deniz Spor Kulübü) 1., Rüzgar Efe Çokgenç (Urla Deniz Spor Kulübü) 2. ve Alp Kaya Akdağ (Gökova Yelken Spor Kulübü) 3. oldu.
  • Techno 293 5,0 m2 Altı Kızlar kategorisinde Zeynep Eflin Bacak (İçdaş Spor Kulübü) 1., Mira Yapar (İçdaş Spor Kulübü) 2. ve Melis Bayram (Urla Deniz Spor Kulübü) 3. oldu.

 

2023 – 2024 TYF Yelken Ligi Techno 293 Genel Lig ödüllerini alan sporcularımız:

  • Techno 293 U17 Genel kategorisinde TYF Yelken Ligi Techno 293 Genel Lig Şampiyonu Yağmur Güzel (İzmir Ferdi), ikincisi Ahmet Deniz Demirel (Yalıkavak Yelken Spor Kulübü) ve üçüncüsü Ali Kerem Ertan (Gülbahçe Yelken ve Rüzgar Sörfü Kulübü) oldu.
  • Techno 293 U17 Kızlar kategorisinde TYF Yelken Ligi Techno 293 Genel Lig Şampiyonu Yağmur Güzel (İzmir Ferdi), ikincisi Defne Eğrilmez (Urla Deniz Spor Kulübü ve üçüncüsü Nehir Çakmak (Gökova Yelken Spor Kulübü) oldu.
  • Techno 293 U15 Genel kategorisinde TYF Yelken Ligi Techno 293 Genel Lig Şampiyonu Kerem Demir Demirel (Yalıkavak Yelken Spor Kulübü), ikincisi Toprak Doğan (Cunda Rüzgar Sörfü ve Yelken Spor Kulübü) ve üçüncüsü Sude Bulduk (Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi) oldu.
  • Techno 293 U15 Kızlar kategorisinde TYF Yelken Ligi Techno 293 Genel Lig Şampiyonu Sude Bulduk (Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi), ikincisi Duru Babayiğit (Cunda Rüzgar Sörfü ve Yelken Spor Kulübü) ve üçüncüsü Su Olcay Çoker (EMR Windsurf ve Yelken Spor Kulübü) oldu.
  • Techno 293 U13 Erkekler kategorisinde TYF Yelken Ligi Techno 293 Genel Lig Şampiyonu Sarp Şarlı (Urla Deniz Spor Kulübü), ikincisi Tuna Tekin (Urla Deniz Spor Kulübü) ve Can Berat Gürbüz (Urla Deniz Spor Kulübü) üçüncü oldu.
  • Techno 293 U13 Kızlar kategorisinde TYF Yelken Ligi Techno 293 Genel Lig Şampiyonu Doğa Çoker (EMR Windsurf ve Yelken Spor Kulübü),ikincisi Elis Ekşi (İçdaş Spor Kulübü) ve üçüncüsü Zeynep Mavioğlu (EMR Windsurf ve Yelken Spor Kulübü) oldu.
  • Techno 293 5,0 m2 Altı Erkekler kategorisinde TYF Yelken Ligi Techno 293 Genel Lig Şampiyonu Alp Kaya Akdağ (Gökova Yelken Spor Kulübü), ikincisi Rüzgar Efe Çokgenç (Urla Deniz Spor Kulübü) ve üçüncüsü Talan Bozkurt (Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi) oldu.
  • Techno 293 5,0 m2 Altı Kızlar kategorisinde TYF Yelken Ligi Techno 293 Genel Lig Şampiyonu Zeynep Eflin Bacak (İçdaş Spor Kulübü), ikincisi Mira Yapar (İçdaş Spor Kulübü) ve üçüncüsü Melis Bayram (Urla Deniz Spor Kulübü) oldu.

Ödül töreninin sonunda Başkan Akdurak, ülkemizi yurtdışındaki uluslararası yarışmalarda temsil edecek olan sporcuları açıklarken "Ay Yıldızlı formayı göğüslerinde taşıyacak olan sporcularımızın 81 milyona gurur yaşatacağından emin olduğunu" dile getirerek, sporculara Milli Takım formalarını takdim etti. 

2023 – 2024 TYF Yelken Ligi sonuçlarına göre Techno 293 Milli Takımı sporcuları:

Sarp Şarlı (Urla Deniz Spor Kulübü), Tuna Tekin (Urla Deniz Spor Kulübü), Doğa Çoker (EMR Windsurf ve Yelken Spor Kulübü), Elis Ekşi (İçdaş Spor Kulübü), Rüzgar Efe Çokgenç (Urla Deniz Spor Kulübü), Mira Yapar (İçdaş Spor Kulübü), Zeynep Eflin Bacak (İçdaş Spor Kulübü) ve Alp Kaya Akdağ (Gökova Yelken Spor Kulübü) 2024 Techno 293 Avrupa Şampiyonası ve Dünya Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecekler.

 

2023 – 2024 TYF Yelken Ligi sonuçlarına göre IQ Foil Milli Takımı sporcuları:

Toprak Kösele (Urla Deniz Spor Kulübü), Ece Melis Baş (Urla Deniz Spor Kulübü), Devrim Karataş (EMR Windsurf ve Yelken Spor Kulübü), Kaya Özel (EMR Windsurf ve Yelken Spor Kulübü), Artun Şenol (Urla Deniz Spor Kulübü), Ada Tan (Urla Deniz Spor Kulübü), Emir Mercanoğlu (EMR Windsurf ve Yelken Spor Kulübü), Rüya Uğurlu (Urla Deniz Spor Kulübü), Can Somer (EMR Windsurf ve Yelken Spor Kulübü), Nurhayat Güven (Cunda Rüzgar Sörfü ve Yelken Spor Kulübü), Parla Kabasakal (EMR Windsurf ve Yelken Spor Kulübü), Delfin Ada Canpolat (İçdaş Spor Kulübü) ve Ali Kaan Karataş (EMR Windsurf ve Yelken Spor Kulübü) 2024 IQ Foil Avrupa Şampiyonası ve Dünya Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecekler.

 

Kaynak: TYF

Yorum Yap