Cumhuriyet’in 100. yılında Şampiyonluk Kupası Aldı

İstanbul Boğazı’nda gerçekleştirilen, Cumhurbaşkanlığı 4. Uluslararası Yat Yarışları kapsamında düzenlenen 100. Yıl Cumhuriyet Kupası etkinliğine katılan Four Points by Sheraton Kağıthane İstanbul ve İzmir yelken takımı, IRC 4 sınıfında birinciliğin sahibi oldu.

 

Er Yatırım bünyesinde yer alan ve dünyanın en büyük uluslararası otel zinciri Marriott’un markalarından Four Points by Sheraton Kağıthane İstanbul ve İzmir otelleri çalışanlarından oluşan yelken takımı, Cumhurbaşkanlığı 4. Uluslararası Yat Yarışlarında, Cumhuriyetin 100. yılında şampiyonluğun sahibi oldu. 

 

1000’e yakın yarışçı katılım sağladı

Yerli ve yabancı 1000'e yakın yarışçının katıldığı 100. Yıl Cumhuriyet Kupası etkinliğinde, Gemini Yelken iş birliği ile Four Points by Sheraton Kağıthane İstanbul ve İzmir çalışanlarından oluşan yelken takımı IRC 4 sınıfında birinci oldu. Cumhuriyetin 100. yılında şampiyonluğun sahibi olan takım, Fişekhane’de düzenlenen ödül töreninde şampiyonluk kupasını aldı.

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın katkıları ve İstanbul Valiliği iş birliğinde, İstanbul Açıkdeniz Yat Yarış Kulübü tarafından organize edilen yarış, Dolmabahçe önlerinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları onuruna yapılan saygı duruşuyla başladı. İki kıta arasında düzenlenen dünyadaki tek yat yarışı olma özelliği taşıyan ve startı İstanbul Boğazı'nda verilen yarış, Dolmabahçe'de sona erdi.

Yorum Yap