''Denizler Altında'' Resim Sergisi

Denizler Altında ‘Under The Seas’ adlı resim sergisi Trump Art Gallery’de

 

Sanatçı Gamze Lim, Denizler Altında ‘Under The Seas’ isimli resim sergisiyle Trump Art Gallery’de sanatseverlerle buluşuyor. Gamze Lim’in deniz altının büyüleyici güzelliği, gizemli esrarengiz bilinmezliği ve rengarenk dünyasının yanında derinlerdeki karanlık halini tuvallere taşıdığı sergi, 28 Şubat’a kadar Trump Art Gallery’de gezilebilir. 

 

Trump Alışveriş Merkezi’nde yer alan Trump Art Gallery, yerli ve yabancı sanatçıların sanat eserlerine ev sahipliği yapmaya, İstanbullulara sanatın özgün örneklerini sunmaya devam ediyor.

 

 

Denizi, “Ait olmadığımız o dünyaya misafir olarak gidip, döndüğümüz bir yolculuktur” diye tanımlayan Gamze Lim, “Denizler Altında koleksiyonumda sizlere ait olmadığımız o dünyadan birer pencere açarak yorumladım” diyerek şöyle devam ediyor:

 

“Deniz ve deniz altı beni öteden beri etkilemiştir. Deniz altının büyüleyici güzelliği, gizemli esrarengiz bilinmezliği, rengarenk dünyasının yanında derinlerdeki karanlık hali, maviyle yeşilin elli tonu ile muhteşem mercanlar ve deniz altı bitki örtüsü, Denizler Altında ‘Under The Seas’ koleksiyonumun parçalarını oluşturdu. Çeşitli zamanlarda yaptığım dalışlarda bu dünyanın etkileyiciliği beni her defasında biraz daha içine çekti ve sonunda bu koleksiyonun ortaya çıkmasına ilham oldu.”

 

 

Sanatçı Gamze Lim, “Akdeniz sahillerinin özellikle Türkiye kıyılarında yumurtlama evresini geçiren sevimli Caretta Caretta’ların nesli tükenmekte olan canlılar sıralamasında yer almasında bizlerin ciddi sorumluluğumuzun olması benim bu koleksiyonu hazırlamamda ayrı bir duygu yoğunluğu oluşturdu. Bir erişkin olarak geleceğe ne bırakıyoruz sorusunu hepimizin cevaplaması gerektiğini düşünüyorum” diye konuşuyor.

 

Küratörlüğünü Kenan Bahadır Derre’nin üstlendiği sergi, 28 Şubat tarihine kadar Trump Alışveriş Merkezi B3 katında bulunan Trump Art Gallery’de ziyaret edilebilir.

 

 

Gamze Lim Hakkında: Resim sanatına çok küçük yaşlarda başlayan Gamze Lim, renklerin enerjisini ve ruhunu kendince yorumlayarak, özgün çalışmalar gerçekleştirmektedir. Hayattaki tüm tercihlerinde daima 'yüreğinin götürdüğü yere gidenlerden' biri olan Gamze Lim, tablo çalışmalarını da tamamen ruh haline göre yapmaktadır. Tablo çalışmalarında görünen soyut dışavurumculuk, sanatçının hissettiği enerjiyi ifade etme biçimiyken, tablolarında izleyicileri özgür bırakmayı amaçlamaktadır.

 

Resim çalışmalarının yanı sıra lirik soprano müzisyen, besteci ve söz yazarı olan Gamze Lim, ünlü müzisyen Melih Kibar ile pek çok jingle, dizi ve film müziği seslendirmiştir. Yine Melih Kibar'ın "Yadigar" adlı albümündeki "Mesaj" eserinin yorumculuğunu da yapmış 2017 de 14 şarkıdan oluşan rock müziğin bir çok tarzını yorumladığı ROCKMANIA adlı albümü piyasaya sunmuştur. Sanatçı, hayvan sever yaşam tarzı dergisi 4P1K'ki 'Hayattan Notalar' köşesiyle de okuyucularıyla buluşmaktadır.

 

 

Yorum Yap

Sosyal Medyada En Çok Bu Hashtag'lerle Arandık!