“Elimi Bırakma”

Deprem acısıyla yüzleşen çocukların duygularını tuvale yansıttıkları “Elimi Bırakma” sergisi, İstanbulda 21 Haziranda Astoria Alışveriş Merkezinde açılıyor. Miniklerin duygularını sanatla ifa ettikleri resim sergisi 7 Temmuza kadar gezilebilecek. Serginin ikinci durağı Hatay olacak.

Türkiyeyi hüzne boğan Kahramanmaraş Pazarcık ve Elbistan depremlerinin ardından Hatay Samandağ’da miniklerle buluşan resim sanatçıları, deprem acısıyla yüzleşen çocukların duygularını tuvale yansıtmasına öncülük etti. Çocukların kendi yaşadıklarını, çizgiye, renge dönüştürdükleri resimler, Elimi Bırakma” adlı sergiyle ilk etapta İstanbulda sergilenecek. Resim sergisi, 21 Haziran-7 Temmuz 2023 tarihleri arasında Astoria Alışveriş Merkezinde CORPUS Galeride sanat severlerle buluşacak.

 

Duygularını sanatla ifade etmelerine yardımcı olduk

Depremle yüzleşen çocukların kaygı ve korkularından biraz olsun uzaklaşmalarını sağlamak için gönüllü resim sanatçılarıyla birlikte Hatay Samandağ’da çocuklarla buluştuklarını söyleyen Ressam -Restoratör Tülay Tombul sözlerini şöyle sürdürdü: “İlk yolculuğumuzu ekip arkadaşlarım Ressam Hanife Eroğlu , Ressam Berna ipek , Tezhip Sanatçısı Seher Ünver ve nefes terapisti Güngor Acar ile 10-18 Mart 2023 tarihleri arasında gerçekleştirdik. Çevremizden sağladığımız desteklerle sanatsal malzemeler temin ettik. Okul öncesi ve ilköğretim çağındaki çocuklarla bir araya gelerek, duygularını sanat aracılığıyla ifade etmelerine yardımcı olmak için resim çizdik ve eğlenceli zamanlar geçirmeye çalıştık. İkinci yolculuğumuzu 03-11 Mayıs 2023 tarihlerinde yine Hatay Samandağ’da gerçekleştirdik ve daha fazla çocuğa ulaşma şansı elde ettik. Çocuklarımızın duygularını yansıtan resimleri paylaşmanın yanı sıra, bu sergiden elde edilecek geliri yine çocuklarımıza sanat malzemesi olarak yönlendirmeyi arzuluyoruz.”

Serginin ikinci durağı yine İstanbul olacak

Sergiyi hem Samandağ'da hem de İstanbul'da acımak istediklerini belirten Tülay Tombul “Çocuklarımızın duygularını seslendiren ve çizgiye, renge dönüşen bu resimler, sağlanacak katkılarla yaraların sarılmasına bir nebze olsun yardımcı olabilir.”

 

Sergi Tarihi: 21 HAZİRAN – 7 TEMMUZ 2023

Mekân: Astoria Alışveriş Merkezi / CORPUS Galeri

Adres: Esentepe Astoria Alışveriş Merkezi No:127 Kat: -2 Şişli /İSTANBUL

Sergi İsmi: “ ELİMİ BIRAKMA

Yorum Yap

Sosyal Medyada En Çok Bu Hashtag'lerle Arandık!