Güneş Şeker Hastalarının En Büyük Dostu

Yaz kapıda, yaz aylarının en büyük hazinesi şüphesiz güneş ve bize sağladığı D vitamini. D vitamini pek çok hastalığa kalkan oluşturduğu gibi şeker hastaları açısından da çok faydalıdır. Ancak unutulmamalıdır ki, güneşin yararlı etkilerinden faydalanmanın da belli başlı kuralları var.
 
Yazın şeker hastası olanların güneşten kaçmamaları çok önemlidir. Her gün 20-30 dakika koruyucu faktör kullanmadan tenlerini güneşe tutmaları onların D vitamin depolarını aktive etmeleri için çok önemlidir ve yeterlidir. Bunu yapmaları şeker hastalarını bekleyen birçok tehlikeden korur. Bunu yaparken mutlaka başlarını koruyarak güneşlenmeleri gerekir.
 
Özellikle kanda D vitamini depo ölçümü yaptırmamış şeker hastaları yaza hazırlanırken mutlaka bu testi yaptırmalılar.
Depoda D vitamin eksiklikleri varsa hekimleri tarafından bu düzeltilmeli ve güneşten en fazla faydayı alabilmeleri sağlanmalıdır.
 
Şeker hastalarının güneşten yeterli ve doğru bir şekilde faydalanması, yeterli su tüketmesi, düzenli yürüyüşler yapması, düzenli yüzmesi gibi kolaylıkla yapılabilecekleri aktiviteleri onları kışa da hazırlayacaktır. Kışın karşılaşabilecekleri grip salgınlarından, kalp krizlerinden, inmeden, kontrolsüz hipertansiyondan ve kan şekeri ataklarından ve tabii kanserden koruyacaktır. Ayrıca bağışıklık sisteminin güçlenmesine de fayda sağlayacaktır.
 
KAYNAK
Detaylı bilgi için www.immunoterapiturkiye.com
 
 
Sağlık bölümümüz Ata Kültür Yuvası tarafından desteklenmektedir.
 

Yorum Yap

Sosyal Medyada En Çok Bu Hashtag'lerle Arandık!