J70 Türkiye Turu’nda Çeşme’de Gerçekleşen 4. Ayak Türkiye Şampiyonası Sona Erdi

Türkiye Yelken Federasyonu’nun Faaliyet Programı’nda yer alan ve J70 Türkiye Birliği'nin düzenlediği J70 Türkiye Turu 4. Ayak Yarışları, Setur Marinaları’nın ev sahipliğinde 12-15 Ekim tarihleri arasında Çeşme'de gerçekleştirildi. 

Toplamda 19 teknenin katıldığı, 8 yarışla sona eren J70 Türkiye Turu 4. Ayak Yarışları’nda 19 teknenin 6’sı Corinthian Kategorisinde katılım gösterdi. 

İlk iki gün 15 knot’lara varan rüzgar hızında kıyasıya mücadele eden ekiplerden 2023 yılı Türkiye Şampiyonu Ameera Jet ile Emir İçgören ve ekibi oldu. Corinthian Kategorisinde ise birinciliği HSSK-Quick Sigorta dümencisi Saruhan Çinay ve ekibi elde etti.

4. Ayak'ta yapılan toplam 8 yarışın sonuçlarına göre kupalarını alan ekiplerden Corinthian Kategorisinde ikinci Orient Jr.- Şükrü Sanus ve ekibi, üçüncü Çokokaymak – Can Obuter ve ekibi oldu. 

Genel Sıralamada ise ikinciliği Denizcik – Gülboy Güryel ve ekibi, üçüncülüğü Eker Kaymak – Ahmet Eker ve ekibi elde etti.

Yıl sonuna kadar toplamda 6 ayak ile sona erecek olan 2023 J70 Türkiye Turu, 5. ayak yarışları ile 10-12 Kasım tarihleri arasında Bodrum’da gerçekleşecek.

Kaynak: TYF

Yorum Yap

Sosyal Medyada En Çok Bu Hashtag'lerle Arandık!