Kırşehir - Hirfanlı Baraj Gölü Optimist Yelken Yarışları Sona Erdi

Kırşehir - Hirfanlı Baraj Gölü/Savcılı bölgesinde düzenlenen ve Kırşehir Valiliği koordinelerinde, Türkiye Yelken Federasyonu ile AHİKA (Ahiler Kalkınma Ajansı) işbirliğinde gerçekleşen Kırşehir - Hirfanlı Baraj Gölü Optimist Yelken Yarışları 06 Ağustos Pazar Günü gerçekleşen ödül töreni ile sona erdi. 

Optimist Genel, Optimist Kızlar, Optimist Junior Genel ve Optimist Junior Kızlar kategorilerinde derece elde eden sporculara ödülleri Kırşehir Valisi Hüdayar Mete Buhara, Kaman Kaymakamı Mehmet Usta, Kaman Belediye Başkanı Necati Çolak, Kırşehir Gençlik ve İl Spor Müdürü Numan Nafiz Şahin ve Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Bekir Varol tarafından takdim edildi. 

Optimist Genel kategorisinde Damla Derinsu Karagün (İskenderun Yelken İhtisas ve Su Sporları Kulübü) birinci, Aras Yancı (İskenderun Yelken İhtisas ve Su Sporları Kulübü) ikinci, Sural Sur (Akdeniz Yelken Spor Kulübü) üçüncü, Afra Öztekin (Eğirdir Belediye Spor Kulübü) dördüncü, Axel Rüzgar Tibet (Akdeniz Yelken Spor Kulübü) beşinci, Axel Diker (İskenderun Yelken İhtisas ve Su Sporları Kulübü) altıncı oldu. 

Optimist Kızlar kategorisinde Damla Derinsu Karagün (İskenderun Yelken İhtisas ve Su Sporları Kulübü) birinci, Afra Öztekin (Eğirdir Belediye Spor Kulübü) ikinci ve Alin Kından (İskenderun Yelken İhtisas ve Su Sporları Kulübü) üçüncü oldu.

Optimist Junior Genel kategorisinde Aras Taşkıran (İskenderun Yelken İhtisas ve Su Sporları Kulübü) birinci, Mert Emir Yaşar (İskenderun Yelken İhtisas ve Su Sporları Kulübü) ikinci, Rüzgar Şahan (Eğirdir Belediye Spor Kulübü) üçüncü, Kemal Kaan Bahçevan (Eğirdir Belediye Spor Kulübü) dördüncü, Mehmet Gökmen Hergül (Akdeniz Yelken Spor Kulübü) beşinci ve Emir Derin Arslan (Haliç Yelken ve Kürek Spor Kulübü) altıncı oldu.

Optimist Junior Kızlar kategorisinde Duru Saygın (Haliç Yelken ve Kürek Spor Kulübü) birinci, İskenderun ve Yelken İhtisas ve Su Sporları Kulübü) ikinci ve Derin Nazlım Seçkincan (Haliç Yelken ve Kürek Spor Kulübü) üçüncü oldu. 

 “Yelken” Özel Ödülünü Optimist Genel ve Optimist Kızlar kategorilerinde birinci olan Damla Derinsu Karagün (İskenderun Yelken İhtisas ve Su Sporları Kulübü) aldı.

“Salma” Özel Ödülünü Optimist Genel kategorisinde ikinciliği elde eden Aras Yancı (İskenderun Yelken İhtisas ve Su Sporları Kulübü) alırken, Optimist Kızlar kategorisinde ise Afra Öztekin (Eğirdir Belediye Spor Kulübü) “Salma” Özel Ödülünün sahibi oldu.

 “Giz Takımı” Özel Ödülünü ise Optimist Genel kategorisinde üçüncü olan Sural Sur (Akdeniz Yelken Spor Kulübü) alırken, Optimist Kızlar kategorisinde üçüncü olan Alin Kından (İskenderun Yelken İhtisas ve Su Sporları Kulübü) “Giz Takımı” Özel Ödülünün sahibi oldu.

Kaynak: TYF

Yorum Yap