Kırşehir - Hirfanlı Baraj Gölü Optimist Yelken Yarışları’nın Startı Verildi

04-06 Ağustos tarihleri arasında Kırşehir - Hirfanlı Baraj Gölü/Savcılı bölgesinde düzenlenen ve Kırşehir Valiliği koordinelerinde, Türkiye Yelken Federasyonu ile AHİKA (Ahiler Kalkınma Ajansı) işbirliğinde gerçekleşen Kırşehir - Hirfanlı Baraj Gölü Optimist Yelken Yarışları’nın startı verildi.

Savcılı plajında gerçekleşen Hirfanlı Baraj Gölü Optimist Yelken Yarışları’nın açılış töreni öncesi Başkan Özlem Akdurak, Kırşehir Valisi Hüdayar Mete Buhara’yı ziyaret etti.

Gerçekleşen ziyaret sonrası ilk gün yarışlarının startına ve açılış törenine; Kırşehir Valisi Hüdayar Mete Buhara, Kırşehir Belediye Başkanı Necati Çolak, Kırşehir Gençlik ve İl Spor Müdürü Numan Nafiz Şahin ve Federasyon Başkanımız Özlem Akdurak katılım gösterdi.

Açılış töreninde konuşan Başkan Akdurak “Ahiliğin erdemleriyle sporun güzelliğini buluşturup güzel bir organizasyonla başarılı sporcular getireceğimize inanıyorum. Bize bu denli  gönülden bir davet varken her yıl burada olacağımızın sözünü veriyorum. Organizasyonda emeği geçenlere ve çağrımıza kulak verip birçok ilimizden buraya gelen yelken ailesine teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Sporculara başarılar dileyen Kırşehir Valisi Buhara ve Başkan Akdurak, daha sonra yarışların startını verdi.

Haliç Yelken ve Kürek Spor Kulübü, Trabzon Fatih Spor Kulübü, İskenderun Yelken İhtisas ve Su Sporları Kulübü, Mersin Rota Yelken Ve Su Sporları Kulübü, Akdeniz Yelken Spor Kulübü, Trabzon Akçaabat Yelken Spor Kulübü, Beşikdüzü Yelken ve Doğa Sporları Kulübü, Akyazı Yelken ve Su Sporları Kulübü ve Eğirdir Belediye Spor Kulübü’nün katılım sağladığı, 55 sporcunun mücadele ettiği Hirfanlı Baraj Gölünde yarışlar, 06 Ağustos Pazar Günü gerçekleşecek ödül töreni ile sona erecek.

Kaynak: TYF

Yorum Yap