Laboratuvarda Üretilen Et!

Gıdaların tamamını oluşturan bileşenlerin tahmini %99'u tam bir muammadır. ABD Tarım Bakanlığı'nın Standart Referans için Ulusal Besin Veritabanı, 38 flavonoid de dahil olmak üzere 188 besin bileşenini detaylandırmaktadır, ancak bilim insanları gıdalarımızda 26.000'den fazla farklı biyokimyasal olduğunu tahmin etmektedir.
 
"Hayvansız et" veya "hayvansız süt" gibi yanlış bir şekilde tam gıdalara "eşdeğer" olduğunu iddia eden işlenmiş gıdaların ve sentetik gıdaların bileşenleri hakkında daha da az şey biliyoruz.
 
Bilim insanları, kopyalamaya çalıştıkları gıdanın %85'inin veya daha fazlasının nelerden oluştuğunu bile bilmezken eşdeğerlik yaratamazlar.
 
Animal Frontiers dergisinin Nisan 2023 sayısında yayınlanan bir makale, kültür ürünlerinin beslenme açısından yerine geçmeleri amaçlanan etlerle eşdeğer olmadığı konusunda uyarıyor.
 
Gıda ve Tarım Örgütü'nün Mayıs 2023 tarihli bir raporunda, ağır metaller, mikroplastikler, nanoplastikler ve kimyasallar, alerjen katkı maddeleri, toksik bileşenler, antibiyotikler ve prionlarla kontaminasyon olasılığı da dahil olmak üzere laboratuvarda yetiştirilen etle ilişkili en az 53 potansiyel sağlık tehlikesi olduğu sonucuna varılmıştır.
 
Dr.Mercola
 
Sağlık bölümümüz Ata Kültür Yuvası tarafından desteklenmektedir.

Yorum Yap

Sosyal Medyada En Çok Bu Hashtag'lerle Arandık!