Logo Yelken Takımı Cumhurbaşkanlığı 3. Uluslararası Yat Yarışına katılacak

2005’ten beri yelken sporuna destek veren ve takımıyla başarılara imza atan Logo Yazılım, bu yıl 28-30 Ekim tarihleri arasında yapılacak olan 3. Uluslararası Cumhurbaşkanlığı Yat yarışında yelken açacak.

 

Türkiye’nin en büyük yerli kurumsal uygulama yazılımları markası olan ve 17 yıldır aralıksız yelken sporunu destekleyen Logo Yazılım, Uluslararası Cumhurbaşkanlığı Yat yarışının 28-30 Ekim 2022 tarihlerinde düzenlenecek İstanbul ayağında yarışacak. Geçtiğimiz yıl aynı yarışta kendi kategorisinde 3. olan Logo yelken takımı bu yıl   22-25 Eylül tarihlerinde İstanbul’da düzenlenen Bosphorus Cup’ta da yine kategorisinde 3.’lük derecesi kazanmıştı.

 

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığının katkılarıyla organize edilen mücadeleye dünyanın dört bir yanından gelen ekipler katılacak. Yarışın ilk gününde Caddebostan’da kurulacak parkurda Barbaros Hayreddin Paşa Kupası Şamandıra yarışı gerçekleşecek. Organizasyonun ikinci günü Dolmabahçe – Anadolu Hisarı – Galataport arasındaki parkur Cumhuriyet Kupası yarışı, son günü ise yine Fenerbahçe – Caddebostan – Adalar parkurunda Mavi Vatan Kupası yarışları düzenlenecek.

2005’ten bu yana Logo yelken takımı ile bu spora kesintisiz olarak destek sağlayan Logo Yazılım, 2005 yılında IRC3 sınıfında Elan 340 model tekneyle başlayan bu yolculuğa, 2013 – 2021 yılları arasında IRC2 sınıfında MAT 10.10 model tekne ile devam etti. Takım 2022 itibarıyla da IRC1 sınıfında MAT 10.70 model teknesiyle yarışlara katılmayı sürdürüyor.

 

Milli takım ve yelken geçmişi olan sporculardan oluşan Logo Yelken Takımı özellikle son 7 yıldır önemli başarılara imza atıyor. Her sezon TAYK (Türkiye Açık Deniz Yarış Kulübü), BAU (Bahçeşehir Üniversitesi), Bosphorus Cup ve Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Yat Yarışı trofelerine katılan takım 2021 yılında TAYK ve BAU gibi oldukça prestijli trofelerde kendi sınıfında şampiyon oldu ve bugüne kadar 600’e yakın yarışta Marmara Bölgesi ve Türkiye çapında kupalar kaldırdı.

LOGO YAZILIM HAKKINDA

Türkiye’nin en büyük yerli iş yazılımları markası Logo Yazılım, mikro işletmelerden kurumsal büyük işletmelere kadar farklı ölçeklerdeki şirketler için uygulama yazılımı çözümlerini pazara sunuyor. Logo’nun ekosisteminde, 1.300’den fazla çalışan ve 900’den fazla iş ortağıyla, ülke genelinde 5.000 kişi yer alıyor. Ayrıca Logo, 2000 yılında ilk halka açılan bilişim şirketi unvanını aldı.

Yorum Yap