Marmara Sahil Güvenlik 40. Yıl Yat ve GİSPİR Kupası Yarışları Tamamlandı

Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Türkiye Yelken Federasyonu iş birliği ile Türkiye Açıkdeniz Yarış Kulübü ev sahipliğinde düzenlenen “Marmara Sahil Güvenlik 40. Yıl Yat ve GİSPİR Kupası Yarışları” istanbul’da tamamlandı. 

Caddebostan-Adalar parkurunda gerçekleşen yarışın başlangıç startını Marmara ve Boğazlar Sahil Güvenlik Komutanı Tuğamiral Tayfun Paşaoğlu verdi. Yoğun rekabetin ve renkli görüntülerin yaşandığı yat yarışlarının sonuçları aşağıda şekilde gerçekleşti; 

IRC O Klasmanında Borusan Racing 1. sırada, Bodrum Milta Marina 2. sırada, Mesa Sailing Team ise yarışmayı 3. sırada yer aldı.

IRC 1 Klasmanında Goblin 3 ( Vedat Tezman ve Oğuz Ayan) 1. sırayı alırken, Akpa Sailing Team 2. sırada, Columbia Alize ise yarışmayı 3. sırada bitirdi.

IRC 2 Klasmanında Akkim Kimya 1. Sırada yarışmayı tamamlarken, Coca Cola İçecek – Das 2. sırayı, Tüpraş ise 3 sırayı aldı. 

IRC 3 Klasmanında NTS Danışmanlık 1. sırada, Four Points by Sheraton 2. sırada, Turkcell ise 3. sırada yarışmayı tamamladı. 

Yarışmanın son kategorisi IRC 4’de ise KS Global Yelken Akademisi 1. Sırada, Alize G 28 - Deniz Bağcı 2. sırada, Milangaz Alize ise 3. sırada yer aldı.

Marmara Sahil Güvenlik 40.Yıl Yat ve GİSPİR Kupası Yarışları düzenlenen ödül töreni ile sona erdi. 

Bu anlamlı yarışa katılan tüm sporcularımızı kutluyoruz.

Alıntı: TYF

Yorum Yap