Optimist Milli Takımımız, Monaco Optimist Takım Yarışları’nda Şampiyon Oldu

Optimist Milli Takımımız, 10-14 Ocak tarihleri arasında Monaco'da düzenlenen Monaco Optimist Takım Yarışları'nda büyük bir başarı elde ederek şampiyonluğa ulaştı.

18 farklı ülkenin katıldığı yarışta Optimist Milli Takımımız, gösterdiği performansla zirveye çıkarak büyük bir gurur yaşatırken, kazandıkları kupayı Pençe Kilit Harekâtı bölgesinde şehit düşen Kahraman Askerlerimize, Şehit Ailelerine ve hudutlarımızda bizleri koruyan, görevini yapan Mehmetçiklerimize adadıklarını belirttiler.

TYF Optimist Milli Takım Antrenörleri Alican Selcik ve Gökhan Durkal'ın liderliğindeki ekip, birbirinden zorlu mücadelelerde üstün bir performans sergileyerek şampiyonluk kupasını Türkiye'ye getiren; İstanbul Yelken Kulübü'nden Mehmet Erkut Budak, Yalıkavak Yelken Spor Kulübü'nden Cengiz Eren Güvenç, Era Bodrum Yelken Spor Kulübü'nden Derin Değişen ve Yalıkavak Yelken Spor Kulübü'nden Ariela Rudkovskaya Ay Yıldızlı Bayrağımızı Monaco’da dalgalandırdılar.

Ödül törenine katılım gösteren Marsilya Başkonsolosu Sn. Sait Evren Güner ve Monaco Fahri Konsolosu Sn. Dr. İlhami Aygün, Optimist Milli Takımımızı ve Antrenörlerimizi tebrik ederek kutladılar.

Bu büyük başarıdan dolayı TYF Optimist Milli Takım Antrenörlerimiz Alican Selcik ve Gökhan Durkal ile birlikte Mehmet Erkut Budak, Cengiz Eren Güvenç, Derin Değişen ve Ariela Rudkovskaya'yı biz de tebrik ediyor, Optimist Milli Takımı Sporcularımıza başarılarının devamını diliyoruz.

Kaynak: TYF

Yorum Yap