Optimist Training Regatta Ödülleri Sahiplerini Buldu

2022 Arkas Optimist Dünya Şampiyonası’na hazırlık ve test yarışı niteliğinde olan, 29 Mayıs - 03 Haziran 2022 tarihleri arasında tamamlanan Optimist Training Regatta yarışları, ödül töreni ile sona erdi.

 

Optimist Training Regatta ödül törenine; Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum Gençlik Spor İlçe Müdürü Oktay Dumruk, Başkan Özlem Akdurak, As Başkan Hakan Yenigün, davetliler ve birçok sporcu yakını katıldı.

 

B.B.Bodrumspor Yelken Kulübü Şubesi’nin ev sahipliği yaptığı ve 12 ülkeden 24 kulüp ile 108 yelkencinin mücadele ettiği Optimist Training Regatta yarışlarına; ABD, Azerbaycan, Bulgaristan, Litvanya, Macaristan, Malta, Sırbistan, Singapur, Tayland, Türkiye, Ukrayna ve Yeni Zelanda katılım gösterdi.

 

6 gün süren yarışların sonunda B.B.Bodrumspor Yelken Kulübü Şubesi’nde düzenlenen ödül töreninde dereceye giren yelkencilere ödülleri verildi.

 

Junior Kızlar kategorisinde, Türkiye’nin Heybeliada Su Sporları Kulübünden Yağmur Öztekin birinci, Türkiye’nin Yalıkavak Yelken Kulübünden Zeynep Özer ikinci, Optimist Ukranya Milli Takımı’ndan Ahnieshka Madonich üçüncü oldu. 

 

Junior Genel kategorisinde, Yeni Zelanda’nın Murray’s Bay Sailing Kulübünden Nathan Soper birinci, Türkiye’nin Ceşme Yelken Gençlik Ve Spor Kulübünden Mert Çakmak ikinci, Türkiye’nin İstanbul Yelken Kulübünden Mehmet Erkut Budak üçüncü oldu. 

 

Optimist Kızlar kategorisinde, Türk Milli Takımı'ndan Medine Havva Tatlıcan birinci, Era Bodrum Yelken Spor Kulübünden Derin Değişen ikinci olurken, Optimist Ukrayna Milli Takımı’ndan Olha Lubianska üçüncülüğü elde etti. 

 

İlk 10’a girenlerin kürsüye çıktığı Optimist Genel klasmanda, Litvanya’nın Fraglia Vela Riva Kulübünden Erik Scheidt birinci, Tayland’ın Thoda Royal Varuna Yatch Kulübünden Weka Bhanubandh ikinci, Amerika’nın Team Happy Kulübünden Gilman Hackel üçüncü oldu. Ukrayna Optimist Yelken Takımı’ndan Dmytro Karabadzhak dördüncü, Bulgaristan Milli Takımı’ndan Viktor Stanoev beşinci, Macaristan Milli Takımı’ndan Heder Benedek altıncı, Thoda Royal Varuna Yatch Kulübünden Nanvatorn Supaamphonwit yedinci, Ukrayna Optimist Yelken Takımı’ndan Sviatoslav Madonich sekizinci, Amerika’nın LYC Kulübünden Mateo Coates dokuzuncu ve Malta Yelken Federasyonun’dan Timmy Vassallo ise onuncu oldu. 

 

Türkiye Yelken Federasyonu’nun özel ödülü olan Optimist Uluslar Kupası ödülünü almaya hak kazanan ilk üç ülke ise Amerika, Ukrayna ve Tayland oldu. Amerika’dan Teams Happy Kulübü birinci, Optimist Ukrayna Milli Takımı ikinci ve Tayland’ın Thoda Royal Varuna Yatch Kulübü üçüncü oldu.

 

Kaynak: TYF

Yorum Yap