PWA Çocuklar ve Gençler Dünya Kupası Sona Erdi

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Çeşme Belediyesi ve Türkiye Yelken Federasyonu işbirliği ile 04-08  Ekim 2023 tarihleri arasında Çağla Kubat Rüzgar Sörfü (Windsurf) Yelken Kulübü ev sahipliğinde gerçekleşen PWA Çocuklar ve Gençler Dünya Kupası sona erdi. 

Bonaire, Bulgaristan, Avusturya, Hollanda, Belçika, Polonya, Fransa, Almanya, Yunanistan, İtalya başta olmak üzere pek çok ülkeden 100’e yakın sporcunun katıldığı PWA Çocuklar ve Gençler Dünya Kupası, Çeşme Alaçatı’nın rüzgârında renkli görüntülere sahne oldu. 

Kıyasıya rekabetin yaşandığın yarışların ödül törenine Çeşme Kaymakamı Sn. Mehmet Maraşlı, Çeşme Belediye Başkanı Sn. M. Ekrem Oran, İlçe Spor Müdürü Sn. Nuri Büyükateş ve çok sayıda davetli katıldı.

 

Alaçatı’nın sörf bölgesi olarak korunması temasıyla organize edilen ve iki kategoride düzenlenen uluslararası yarışta U21 Fin Slalom Kızlar kategorisinde Sinem Alper, Erkekler kategorisinde Yunanistan’dan John Soukos, U17 Fin Slalom Erkekler kategorisinde Mert Kaçan, Kızlar kategorisinde Elif Ercan 1. oldu.

U15 Fin Slalom Erkekler kategorisinde Bonaire’den Tycho Smits, Kızlar kategorisinde Bonaire’den Bobbi-Lynn De Jong, U13 Fin Slalom Erkekler kategorisinde Ali Demirci ve Kızlar kategorisinde İrem Metin 1. oldu. 

 

U21 Foil Slalom Kızlar kategorisinde Damla Kurtdemir, Erkekler kategorisinde Yunanistan’dan John Soukos, U17 Foil Slalom Erkekler kategorisinde Burak, Orhan, U15 Foil Slalom Erkekler kategorisinde Kuzey Ziyal, U13 Foil Slalom Erkekler kategorisinde Ali Demirci, Kızlar kategorisinde ise İrem Metin oldu.

Kaynak: TYF

Yorum Yap