Semazenin Gözünden - 4

Bafa Gölü

Güneşe veda törenine denk geldim ağaçların gölgesinde... Binlerce yıllık ada suya yansımasını düşürmüş. Acaba yansıma bir nevi adanın hikayesinin, ister denizde ister gölde özü değişmeyen su tarafından özümsenmesi midir?

 

Borabay Gölü / Amasya 

Vee suya yürüyen suda var olan belki de suyla bütünleşen kökler. Tıpkı evrendeki her şeyin biricikliği gibi buradaki her varlık da kendine özgü ve tek... Ağaç su aynasında kendini seyrediyor... Bir huzur yayılıyor sudan ağaca ağaçtan suya.

 

Borabay Gölü / Amasya

Uzaktaki dağlardan gelen sular burada birleşmiş ve biraz da dağın özünü kendiyle birleştirmiş ve işte her gün sonu ağaçlar yani dağın çocukları selamlıyor onları huşu ile... Gece ince detayları gizlerken silüetler tüm keskinliğiyle buradayız diyorlar...

 

Borabay Gölü

Hiçbir ağaç yalnız kalmaz... Hiçbir ağaç kendini kaybetmez başına ne gelirse gelsin. Kendine kendinden bir kardeş bir arkadaş yapar... Önce toprak ve sudan alır gereken materyali sonra işte kendinden bir parça kopararak ona sarılarak büyütür, kendi yalnızlığında elini omuzuna atabilecek, tek bir kalpten atan çoğul dünyasında ayaklarını suya uzatıp şükreder yüce varlığa.

 

Yeşilırmak / Amasya

Üzerindeki sandalları rahatsız etmeden sessiz ve sakin akıyor Yeşilırmak...

 

Benzer Yazılar

Bu yazıya benzer içerik bulunamadı.

Yorum Yap

Sosyal Medyada En Çok Bu Hashtag'lerle Arandık!