Tirhandiller, Kuzey Rüzgarına Takıldı…

Tırhandil Cup Oktay Tüfek Trofesi, 18-19 Mart tarihlerinde parkura çıkıp bu kez, tekne ustaları Küçük Ziya (Tünay), Kıvırcık Mustafa (Cengiz) ve Uğur Susam anısına yarıştı. Ustalarımızdan Uğur Susam, Funda tirhandiline yarış sonrası misafir oldu. Diğer iki ustamıza rahmetler diliyoruz.

Cumartesi sabahı Bodrum Deniz Müzesi’nde Başhakem Aslı Göktan brifingiyle başlayan beşinci ayak yarışlarına 6 tirhandil katıldı.

Tırhandil Cup, Oktay Tüfek Trofesi beşinci ayak yarışlarının ilk gününde, saat 12.00 da verilen startla, tirhandilciler kuzeybatı yönünden gelen 8-10 knotluk rüzgârla yaklaşık 14 millik coğrafi rotada yarıştı. First finish 2,5 saat sonra Gara Poşet’in yaptığı yarış, 3.5 saatte sona erdi.

Ekipler ilk gün sonunda, dördüncü ayak ödüllerini almak için Körfez Bar’da buluştu. Oldukça sade yapılan törende dereceye girenlere, Tolga Tüfek’in gönülden -babası adına yapılan organizasyon için- tasarladığı ve el emeğiyle yaptığı ahşap trofeler ve Bodrum Deniz Müzesi Yayınları’ndan kitaplar verildi.


Pazar günü, ekipler hızını oldukça artırmış rüzgâr altında denize çıktılar. Rüzgâr hızı 25 knot ve üzerine çıktığı ikinci gün Hakem Komitesi, ‘tirhandiller ve ekiplerin can ve mal güvenliği için’ yarışı iptal etti.

Tırhandil Cup, Oktay Tüfek Trofesi 2023, altıncı ve son ayak yarışları 8-9 Nisan tarihlerinde yapılacak. Beşinci ayak ve Trofe genel ödülleri aynı tarihlerde yapılacak ve sahiplerine verilecek.Tırhandil Cup Oktay Tüfek Trofesi 2023 Programı

1. Ayak 07 - 08 Ocak

2. Ayak 28 - 29 Ocak

3. İptal edildi

4. Ayak 04 - 05 Mart

5. Ayak 18 - 19 Mart

6. Ayak 08 – 09 Nisan

Yorum Yap

Sosyal Medyada En Çok Bu Hashtag'lerle Arandık!