Türkiye Yelken Federasyonu 2023 Rüzgâr Sörfü Slalom Ligi Tamamlandı

İki ayaktan oluşan TYF Rüzgâr Sörfü Slalom Ligi’nin 1. Ayak Yarışları 20 – 23 Temmuz 2023 tarihleri arasında Yenifoça Rüzgâr Sörfü ve Yat Yelken Spor Kulübü ev sahipliğinde Çandarlı’da gerçekleşti.

Ligin 2. Ayak yarışı olan Vakkorama Watersports Türkiye Windsurf Şampiyonası ise rekor bir katılım ile 6 – 20 Ağustos tarihleri arasında Myga Alaçatı Rüzgâr Sörfü Ve Uçurtma Sörfü Spor Kulübü ev sahipliğinde Çeşme - Alaçatı’da tamamlandı.

Funboard, IQ Foil ve Wing Foil kategorilerinde mücadele eden toplam 259 sporcu katılımı ile gerçekleşen “2023 Rüzgâr Sörfü Slalom Türkiye Ligi 2. Ayak - Vakkorama Watersports Türkiye Windsurf Şampiyonası “ aynı zamanda son yirmi yılın en çok katılımcı sayısına ulaşarak Rüzgar Sörfü Yarışlarında yeni bir rekora imza attı. 

Çeşme Kaymakamlığı, Çeşme Belediyesi, İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü, Liman Başkanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın da destekleri ile tamamlanan yarışlar farklı etkinlikler ile renkli görüntülere sahne oldu.

13 farklı kategoride yarışan sporculara ödüllerini Çeşme Kaymakamı Sn. Mehmet Maraşlı, Çeşme Belediye Başkanı Sn. Ekrem Oran, Türkiye Yelken Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Cem Hakko takdim etti.

Kaynak: TYF

Yorum Yap

Sosyal Medyada En Çok Bu Hashtag'lerle Arandık!