TYF 2023 ORC Sportsboat Türkiye Şampiyonası Tamamlandı

TYF 2023 ORC Sportsboat Türkiye Şampiyonası Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şuebesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen ödül töreni ile sona erdi. 

A Kategorisinde 14, B Kategorisinde 13 olmak üzere toplamda 27 takım ve 100’den fazla sporcunun 3 gün boyunca mücadele ettiği yarışlarda A Kategorisinde ilk 5 takım , B kategorisinde toplamda 6 takım kupa ve madalya kazandı.

A Kategorisindeki sıralamada; Arif Gürdenli ve Ekibi Orient Express XS ( Farr25 ) birinci,  Güray Zünbül ve Ekibi Harmonix Ergun Elektrik (SB20) ikinci, Şükrü Sanus ve Ekibi Onedesign ( Farr25 ) üçüncü, Nevra Eker ve Ekibi Efsane Yoğurt ( J70 ) dördüncü, Saruhan Çınay ve Ekibi Nimbus HSSK Quick Sigorta ( J70 ) beşinci oldu. 

B Kategorisi B1 Grubunda Robert de Liefde ve Ekibi J-Erapi Gold Phone ( J80 ) birinci, Bora Kabatepe ve Ekibi Temmuz P25 ( Paltu 25 ) ikinci , Serdar Ünsel ve Ekibi Guarana ( First Class 7.5 ) üçüncü oldu. 

B Kategorisi B2 Grubunda ise Mehmet Dinçay ve Ekibi KS Global Yelken Akademisi ( Cheese 6.5 ) birinci, Sinan Gök ve ekibi Duckling Sailing ( SB20 )  ikinci, Burak Güvengez ve Ekibi  CSC ( Cheese 6.5 ) üçüncü oldu. 

Planlanan 8 şamandıra yarışının ve 1 coğrafi yarışın yapıldığı şampiyonada coğrafi rotalı Atabay Kupası yarışında A Kategorisinde Arif Gürdenli ve Ekibi Orient Express XS ( Farr25 ) birinci olurken, ikinci Güray Zünbül ve Ekibi Harmonix Ergun Elektrik ( SB20 ), üçüncü Şükrü Sanus ve Ekibi Onedesign ( Farr25 ) oldu. B kategorisinde Mehmet Dinçay ve Ekibi KS Global Yelken Akademisi ( Cheese 6.5 ) birinci, Robert de Liefde ve Ekibi J-Erapi Gold Phone ( J80 ) ikinci, Burak Güvengez ve Ekibi  CSC ( Cheese 6.5 ) üçüncü oldu.

Kaynak: TYF

Yorum Yap