TYF Optimist Milli Takım Aday Kampı 2 Sona Erdi

 

Türkiye Yelken Federasyonu 2022 Faaliyet Programı’nda yer alan TYF Optimist Milli Takım Aday Kampı 2, 22-28 Ocak tarihleri arasında düzenlendi.

 

B. B. Bodrumspor Yelken Kulübü ev sahipliğinde TYF Optimist Antrenörleri Alican Selcik ile Gökhan Durkal gözetiminde düzenlenen kampta İstanbul Yelken Kulübü Antrenörü Yasin Çakır ve Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü Antrenörü Ayşenur Orhan da görev aldı.

 

TYF Optimist Antrenörü Gökhan Durkal ilk kamptan yaklaşık bir buçuk ay sonra sporcularıyla buluştuklarını belirtirken “Sporcularımızın bir önceki kamptan bu yana performanslarının ne seviyede olduğunu gözlemleme fırsatımız oldu. Kampın ilk üç günü sıcaklık bir hayli düşük olsa da maksimum limitlerde suda kalmaya çalıştık. Suda uyguladığımız alıştırmaları parçalara bölerek istasyon çalışmalarıyla gerçekleştirdik. Ağırlıklı olarak start, sürat, teknik ve taktiksel pozisyonlar üzerinde durduk. Karada olduğumuz bölümlerde kondisyon çalışmaları ve video analizleri gerçekleştirdik. Kampın son günü ise takım yarışı antrenmanı yaptık. Her geçen gün eksiklerimizi giderdiğimiz, performansımızı arttırdığımız güçlü bir takım haline geliyoruz” açıklamasında bulundu.

 

Alıntı: TYF

Yorum Yap

Sosyal Medyada En Çok Bu Hashtag'lerle Arandık!