TYF Yelken Ligi 2. Ayak Optimist Yarışları Sporcuların Coşkulu Kortej Yürüyüşü ile Başladı

24 – 30 Nisan tarihleri arasında Ayvalık Yelken İhtisas Kulübü ev sahipliğinde gerçekleşecek olan TYF Yelken Ligi 2. Ayak Optimist Yarışları, Setur Ayvalık Marina önünden başlayan kortej yürüyüşü ve Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşen açılış töreniyle başladı.

Kortejde yer alan sporcular, antrenörler, aileler ve mülki erkan Ayvalık halkının coşkulu tezahüratları ile yürüyüşlerini tamamladılar. 

Ülkemizde yaşanan deprem felaketinde yaşamlarını yitiren Optimist sporcularımız Deniz ve Zeynep Şahutoğlu kardeşler başta olmak üzere tüm kayıplarımız anıldıktan sonra söz alan Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak; TYF Yelken Ligi 2. Ayak Optimist Yarışları’nın Ayvalık’da gerçekleşmesinden duyduğu memnuniyeti bir kez daha dile getirerek, değerli katkılarından dolayı emeği geçen tüm kurum ve kuruluşlara teşekkürlerini iletti.

Ayvalık Kaymakamı Hasan Yaman, Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Garnizon Komutanı Pers. Albay Mustafa Bulut, Sahil Güvenlik Kuzey Ege Grup Komutanı SG Binbaşı Emrah Kadir Çakır, Ayvalık İlçe Emniyet Müdürü Fatih Tınaz, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Onur Yakan, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Şükrü Balkan, Ayvalık Yelken İhtisas Kulübü Başkanı Tolga Alpkökin, Cunda Rüzgar Sörfü ve Yelken Spor Kulübü Başkanı Buğra Kandiş, TYF Optimist sınıfı  Milli Takım Antrenörleri Alican Selcik ve Gökhan Durkal,  katılımcı kulüp yöneticileri, antrenörler, sporcu aileleri ve vatandaşların katıldığı  açılış töreni sonunda Techno 293 Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi temsil ederek Avrupa Şampiyonu olan Nurhayat Güven ve farklı sınıflarda Milli Takıma seçilen Ayvalıklı  yelken sporcuları sahneye davet edilerek kendilerine plaket takdim edildi.

Ayvalık’ın mavi sularında mücadele edecek olan 407 sporcunun katılım sağladığı TYF Yelken Ligi 2. Ayak Optimist Yarışları, 30 Nisan Pazar günü gerçekleşecek ödül töreninde Optimist Milli Takımının ilanı ile sona erecek.

Tüm sporcularımıza başarılar diliyoruz.

Kaynak: TYF

Yorum Yap