TYF Yelken Ligi 3. Ayak 420, 470 ve 29'er Yarışları Sona Erdi

26 – 30 Mayıs tarihleri arasında 2023 – 2024 TYF Yelken Ligi 3. Ayak (2024 Yıldızlar Kupası) 420, 470 ve 29'er Sınıfları’nın yarışları Bayramoğlu Yelken ve Su Sporları Kulübü’nde gerçekleşen ödül töreni ile sona erdi. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan ödül törenine Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, Darıca Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Resul Kotan, TYF İcra ve Teknik Kurulu Üyesi Melih Dilikoğlu, Türkiye Yelken Federasyonu Kocaeli İl Temsilcisi Tahir Tarım, Bayramoğlu Yelken ve Su Sporları Kulübü Başkanı Ahmet Feridun Vural, TYF Hakemleri, antrenörler ve sporcu yakınları katılım gösterdi. 

TYF Sportif Direktörü Tayfun Erey’in konuşmasında bu yarışlarda bizlere destek veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne ve bu yarışa ev sahipliği yapan Bayramoğlu Yelken ve Su Sporları Kulübü’ne teşekkürlerini iletti. Temmuz ayında aynı lokasyonda düzenlenecek olan 470 Dünya Gençler Şampiyonası öncesi sporcuların deneyim sağlamış olduğunu ve gerçekleşecek şampiyonada da başarı göstereceklerine gönülden inandığını belirtti. 

Darıca Belediye Başkanı Muzzaffer Bıyık ise konuşmasında ilçemizde sportif faaliyetlerin düzenlenmesinden dolayı büyük mutluluk duyduklarını belirtti. Ayrıca yine ilçemizde düzenlenecek olan 470 Dünya Gençler Şampiyonası’nda ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyacaklarını belirten Başkan Muzaffer Bıyık, sporcularımızı tebrik ederek gerçekleşecek şampiyonada katılacak sporculara şimdiden başarılar diledi. 

Derece elde eden sporcular ödüllerini değerli konuklarımızın ellerinden aldılar. 

 

2023 – 2024 TYF Yelken Ligi 3. Ayak 420 – 470 – 29er ödüllerini alan sporcularımız:

 

  • 29'er Genel kategorisinde Fenerbahçe Doğuş Yelken Spor Kulübü’nden Sinan Çaçur - Alper Boru birinci oldu. 
  • 420 U15 kategorisinde Fenerbahçe Doğuş Yelken Spor Kulübü’nden Ece Aksoy - Elif Kayacık birinci, Fenerbahçe Doğuş Yelken Spor Kulübü’nden Maya Utlu – Mira Utlu ikinci ve Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Poyraz Muzaffer Bilek -Noyan Mesut Bilek üçüncü oldu.
  • 420 U17 Kızlar kategorisinde Fenerbahçe Doğuş Yelken Spor Kulübü’nden Ece Aksoy - Elif Kayacık birinci olurken, İstanbul Yelken Kulübü’nden Ece Çaldağ - Ekin Derindere ikinci ve Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Irmak Süvari - Ayda Tekin üçüncü oldu.
  • 420 U17 Genel İstanbul Yelken Kulübü’nden Osman Reşat Kozikoğlu - Lila Akçor birinci, Fenerbahçe Doğuş Yelken Kulübü’nden Ece Aksoy - Elif Kayacık ikinci ve İstanbul Yelken Kulübü’nden Ece Çaldağ - Ekin Derindere üçüncü oldu. 
  • 420 Karma kategorisinde Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Firdevs Yeğin - Kuzey Kumlalı birinci, İstanbul Yelken Kulübü’nden Osman Reşat Kozikoğlu - Lila Akçor ikinci ve İçdaş Spor Kulübü’nden İda Kayacık - Muhammet Alperen Meşe üçüncü oldu.
  • 420 Kızlar kategorisinde Fenerbahçe Doğuş Yelken Kulübü’nden Zeynep Caçur - Zeynep Ela Köy birinci, Fenerbahçe Doğuş Yelken Kulübü’nden Ece Aksoy - Elif Kayacık ikinci ve İstanbul Yelken Kulübü’nden Ece Çaldağ - Ekin Derindere üçüncü oldu.
  • 420 Genel kategorisinde Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Firdevs Yeğin - Kuzey Kumlalı birinci, Fenerbahçe Doğuş Yelken Kulübü’nden Zeynep Caçur - Zeynep Ela Köy ikinci ve Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Ege Erdemli - Efe Özgenç üçüncü oldu. 
  • 470 Karma Genç kategorisinde Fenerbahçe Doğuş Yelken Spor Kulübü’nden Nehir Güzeltuna - Mete Saltık birinci, Fenerbahçe Doğuş Yelken Spor Kulübü’nden Medine Havva Tatlıcan - Lütfi Çelepöven ikinci ve Fenerbahçe Doğuş Yelken Spor Kulübü’nden Acar Rüzgar Köklü - Derin Acal üçüncü oldu. 
  • 470 Karma Genel kategorisinde Fenerbahçe Doğuş Yelken Spor Kulübü’nden Nehir Güzeltuna - Mete Saltık birinci, Fenerbahçe Doğuş Yelken Spor Kulübü’nden Medine Havva Tatlıcan - Lütfi Çelepöven ikinci ve Fenerbahçe Doğuş Yelken Spor Kulübü’nden Acar Rüzgar Köklü - Derin Acal üçüncü oldu.

 

2023 – 2024 TYF Yelken Ligi 3. Ayak 420 – 470 – 29er Genel Lig ödüllerini alan sporcularımız:

 

  • 29'er Genel kategorisinde TYF Yelken Ligi Genel Lig Şampiyonu Sinan Çaçur - Alper Boru (Fenerbahçe Doğuş Yelken Spor Kulübü) oldu. 
  • 420 U15 kategorisinde TYF Yelken Ligi Genel Lig Şampiyonu Ece Aksoy - Elif Kayacık (Fenerbahçe Doğuş Yelken Spor Kulübü), ikincisi Maya Utlu – Mira Utlu (Fenerbahçe Doğuş Yelken Spor Kulübü) ve üçüncüsü Melis Pehlivan - Aras Şengün (Fenerbahçe Doğuş Yelken Spor Kulübü oldu. 
  • 420 U17 kategorisinde TYF Yelken Ligi Genel Lig Şampiyonu Ece Aksoy - Elif Kayacık (Fenerbahçe Doğuş Yelken Spor Kulübü), ikincisi Ece Çaldağ - Ekin Derindere (İstanbul Yelken Kulübü) ve üçüncüsü Irmak Süvari - Ayda Tekin (Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi) oldu. 
  • 420 U17 Genel kategorisinde TYF Yelken Ligi Genel Lig Şampiyonu Osman Reşat Kozikoğlu - Lila Akçor (İstanbul Yelken Kulübü), ikincisi Ece Aksoy - Elif Kayacık (Fenerbahçe Doğuş Yelken Spor Kulübü) ve üçüncüsü Ece Çaldağ - Ekin Derindere (İstanbul Yelken Kulübü) oldu. 
  • 420 Karma kategorisinde TYF Yelken Ligi Genel Lig Şampiyonu Firdevs Yeğin - Kuzey Kumlalı (Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi), ikincisi Osman Reşat Kozikoğlu - Lila Akçor (İstanbul Yelken Kulübü) ve üçüncüsü Alp Karaböcüoğlu - Mina Leyla Yener (İstanbul Yelken Kulübü) oldu. 
  • 420 Kızlar kategorisinde TYF Yelken Ligi Genel Lig Şampiyonu Zeynep Caçur - Zeynep Ela Köy (Fenerbahçe Doğuş Yelken Kulübü), ikincisi Ece Aksoy - Elif Kayacık (Fenerbahçe Doğuş Yelken Spor Kulübü) ve üçüncüsü Ece Çaldağ - Ekin Derindere (İstanbul Yelken Kulübü) oldu. 
  • 420 Genel kategorisinde TYF Yelken Ligi Genel Lig Şampiyonu Firdevs Yeğin - Kuzey Kumlalı (Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi), ikincisi Ege Erdemli - Efe Özgenç (Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi) ve üçüncüsü Zeynep Caçur - Zeynep Ela Köy (Fenerbahçe Doğuş Yelken Kulübü) oldu. 
  • 470 Karma Genç kategorisinde TYF Yelken Ligi Genel Lig Şampiyonu Nehir Güzeltuna - Mete Saltık (Fenerbahçe Doğuş Yelken Spor Kulübü), ikincisi Medine Havva Tatlıcan - Lütfi Çelepöven (Fenerbahçe Doğuş Yelken Spor Kulübü) ve üçüncüsü Nazlı Erden - Gürkan Arsan (Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi) oldu.
  • 470 Karma Genel kategorisinde TYF Yelken Ligi Genel Lig Şampiyonu Nehir Güzeltuna - Mete Saltık (Fenerbahçe Doğuş Yelken Spor Kulübü), ikincisi Medine Havva Tatlıcan - Lütfi Çelepöven (Fenerbahçe Doğuş Yelken Spor Kulübü) ve üçüncüsü Nazlı Erden - Gürkan Arsan (Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi) oldu.

 

Ödül töreninin sonunda Ay Yıldızlı formalarıyla ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceklerini dile getiren ve sporcularımıza başarılar dileyen TYF Sportif Direktörü Tayfun Erey, TYF İcra ve Teknik Kurulu Üyesi Melih Dilikoğlu ve TYF 420 – 470 Milli Takım Antrenörü Fatih Akcan ile Milli Takıma seçilen sporcularımıza Milli Takım formalarını takdim ettiler. 

Kaynak: TYF

Yorum Yap