U-15 IQ FOIL Youth & Junior Erkekler Kategorisi Dünya Şampiyonu

Artun Şenol U-15 IQ FOIL Youth & Junior Erkekler Kategorisi Dünya Şampiyonu

19-29 Ağustos tarihleri arasında İşviçre’nin Silvaplana Gölü’nde gerçekleşen IQ FOIL Youth & Junior Dünya Şampiyonası sona erdi.

Zorlu mücadelelerin yaşandığı yarışta Artun Şenol (Urla Deniz Kulübü) U-15 Erkekler kategorisinde Dünya Şampiyonu olurken U-17 Erkekler katagorisini ise 8. sırada tamamladı.

Sporcularımızdan Ada Tan (Urla Deniz Kulübü) ise U-15 Kızlar kategorisinde 3. olurken U-17 Kızlar kategorisinde ise 4.olarak bizleri gururlandırdı. 

U-17 Kızlar kategorisinde Elif Ercan (Çağla Kubat Windsurf ve Yelken Kulübü Derneği) yarışı 15. sırada sonlandırdı. U-17 Erkekler kategorisinde ise Alaz İneler (EMR Windsurf ve Yelken Kulübü Derneği) yarışmayı 28. sırada bitirdi. 

U-19 Kızlar kategorisinde ise Merve Vatan (İÇDAŞ Spor Kulübü Derneği) yarışmayı 25. sırada, Sezer Tuğçe Akyıldız (İÇDAŞ Spor Kulübü Derneği) ise yarışmayı 27. sırada tamamladı. U-19 Erkekler kategorisinde ise Dora Derinler (EMR Windsurf ve Yelken Kulübü Derneği) yarışı 44. sırada sonlandırdı.

Milli Takım Antrenörlerimiz Piotr Nowacki, Ferit Ercan ve tüm sporcularımızı gösterdikleri başarılardan dolayı tebrik ederiz…

Kaynak: TYF

Yorum Yap