Yıldız Holding Sanat Koleksiyonu ''Çağdaş Eserler Sergisi''

Godiva ve Pladis Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Murat Ülker’in daveti üzerine Genel Yayın Yönetmenimiz B. Hulusi Gürbüz ile birlikte Yıldız Holding’e doğru hareket ettik. Maalesef İstanbul’un yoğun trafiği ve birde üstüne üstlük havanın hafif yağmurlu olması nedeniyle sergi açılışına yetişemedik.

Aynı gün, her yıl Yıldız Holding tarafından kasım ayının üçüncü perşembesi Türkiye’de ve Yıldız Holding’e bağlı dünyanın her yerinde bulunan kuruluşlarında ‘’Mutlu et Mutlu ol’’ etkinlikleri yapıldı.

Yıldız Holding’e ulaştığımızda Sayın Murat Ülker serginin açılışını yapmış, konuşmasını tamamlamış,konuklarını ağırlıyordu. Genel Yayın Yönetmenim ile birlikte sessizce sergi alanına yöneldik. Bu arada sergi alanına girmeden konuklara ikram edilen çikolata ve dondurmalarda da aklımız kalmadı değil ama zaten geç kalmıştık. Görev her şeyden önce gelir. 

Fotoğraf çekimini bitirmiş, kamera ile çekime başlamıştım ki kendimi bir an salonda yalnız hissettim. Fakat çekimi yarıda kesemezdim. Çekimi bitirdim. Arkamı döndüğümde Genel Yayın Yönetmenimiz B. Hulusi Gürbüz salonda değildi. Dışarı çıktım. B. Hulusi Gürbüz'ü aramaya başladım ki kalabalığın arasında halinden çok mutlu, dünya ile iletişimi kesilmiş halde bir elinde godiva çikolatayı tutarken  bir elinde de godiva dondurmayı yerken buldum. Oysa sergiye gelirken ''Boğazım ağrıyor'' demişti. Bende dondurmaya dayanamadığını bildiğim için ''Sakın dondurma yemeyin'' demiştim. Kaşla göz arasında benim çekim yapmamı fırsat bilerek dondurma yemeye başlamış. Suç üstü yakaladım. Savunma yapamadı. Suçu sabitti. Sadece gülümsemekle yetindi.

Tekrar konumuza dönecek olursak; sizler için çok değerli ressamların Yıldız Holding koleksiyonuna ait eserlerini fotoğraf ve kamera ile görüntüledim. Sergide Abidin Dino, Nuri İyem, Burhan Doğançay ve birçok Türk ressamın eserleri ile yabancı sanatçıların çalışmaları yer alıyor.

Çağdaş Eserler Sergisi’nin karşısındaki salonda daha önce İslam eserleri koleksiyonu ile ilgili ‘’Konuşan Yazılar’’ adı altında sergi açılmıştı. Bu sergiyi de sizler için görüntüledim. Önümüzdeki zaman içerisinde izlenimlerini sizlere aktaracağım.

 

 

Yazı: Özge Durmuş

Fotoğraf ve Kamera: Özge Durmuş 

Genel Yayın Yönetmen Yardımcısı

Yayına Hazırlayan: Doruk Ajans / Yelkencinin Gazetesi Kuruluşu

Yapılmış Yorumlar (1)

Çetin Gökdeniz
22 Kasım 2022, 23:49

Nefis Eserler hele de Ayvazovski tabloları harika. Bu haber ve çikolata-dondurma esprisi için emeği geçenlere teşekkürler. Sevgilerimle.

Yorum Yap