Zülfü Yare Dokunmak - 2

*

Bu programı çoğunuz biliyorsunuz. En azından zap yaparken rastlıyorsunuz. Bazılarınız belki merakla seyrediyor olabilir.  Bunu seyrederken geçim sıkıntısı çeken insanlar aklıma geliyor. Geçim sıkıntısı çeken insanlar, bu programı yapanlara ve bu kanalın sahibine karşı düşünce suçu işliyor olabilirler. Bana göre haklılar. Onlarla aynı fikirdeyim. 

İnsanlar aldıkları maaş ile ev kirasını zor ödüyor. Çoluk çocuğuna ekmeği nasıl yedireceğim diye düşünüyor. İlacımı nasıl alacağım diye düşünüyor. Bana ve birçok kişiye göre gereksiz olan bu program karşısında insanlar talihsizliğine yanıyor. 

DÜPEDÜZ TEFRİK YARATIYORLAR. 

Bu programın topluma ne faydası var!!!

Çak yapıyorlar. Şu sözler geçiyor: ''Silinpik'' ne zıkkımsa... ''güçlü çanta, güçlü, havalı'' ve tuhaf tuhaf konuşmalar...

 

KONUNUN UZMANLARI... Sağd ki kendi mesleğini ön plana çıkararak yarışmacıyı paylıyor. Soldaki de alkışlıyor.

''KOYUN CAN DERDİNDE BUNLAR ET DERDİNDE'' 

Acaba sprey boya ile mi boyadılar? Temizlik yaparken selülozik tiner mi kullanacaklar, sentetik tiner mi! 

''BEN, RENGİNE UYGUN OLARAK ONA ARAP SABUNU ÖNERİYORUM''

 

***********************************************************************************************************************

 

Adı temiz rengi çağrıştıran televizyon kanalı. Çevreciler, izciler, duyarlı vatandaşlar çevre konusunda yıllardır mücadele ediyor. Fakat Yasemin Allen, İstanbul'un Kilyos sahilinde gördüğü kirliliği, karaya vuran ölü yunus yavrusunu kendi sosyal medyası hesabında paylaşınca adı temiz rengi çağrıştıran televizyon kanalında ''HABER'' oluyor. Biz gazeteciler de bu konuda yıllardır yırtınıyoruz. Hiç bir zaman bir televizyon kanalına haber olmadık. İlla ki meşhur birisi mi olmamız gerekiyor? 

''YAZIKLAR OLSUN''

 

Yazı: Gölge Yelkenci

Yayına Hazırlayan: Özge Durmuş / Genel Yayın Yönetmen Yardımcısı

Grafik: Doruk Ajans / Yelkencinin Gazetesi Kuruluşu

Yorum Yap