Global Ports Holding, Avrupa Kruvaziyer Turizminin Kalbine Giriyor

Global Yatırım Holding bağlı kuruluşu ve dünyanın en büyük kruvaziyer liman işletmecisi Global Ports Holding (GPH), Seatrade Europe Fuarı’nda Kuzey Denizi’nin en önemli limanlarından biri olan Bremerhaven’ı portföyüne eklediğini açıkladı. Global Ports Holding, Bremenports ile imzaladığı anlaşma kapsamında Bremenhaven Kruvaziyer Limanı’nı 5 yıl uzatma opsiyonuyla birlikte 10 yıl süreyle işletecek. Şirket, mevcut operatörle olan anlaşmasının sona ereceği 2025 takvim yılının ilk çeyreğinde limanın operasyonlarını devralmayı planlıyor. Global Ports Holding böylece Avrupalı kruvaziyer yolcuları arasında ilk sırada yer alan Almanya’daki ilk limanını portföyüne ekleyecek.

Seatrade Europe Fuarı’ndaki standında 14 ülkeden 27 limanını tanıtan Global Ports Holding, Bremenhaven Kruvaziyer Limanı’nın da 2022 yılında yüzde 90’ından fazlasının ana liman yolcusu olmak üzere 230 binden fazla yolcu ağırladığını duyurdu.

Global Yatırım Holding’in iştiraki ve dünyanın en büyük kruvaziyer liman işletmecisi Global Ports Holding (GPH), Kuzey Denizi’nin en önemli kruvaziyer limanlarından olan Bremerhaven’ı portföyüne eklediğini açıkladı. Almanya’nın Hamburg şehrinde düzenlenen Seatrade Europa Fuarı’nda yeni anlaşmayı duyuran Global Ports Holding, Bremenports ile imzaladığı anlaşma kapsamında Bremenhaven Kruvaziyer Limanı’nı 5 yıl uzatma opsiyonuyla birlikte 10 yıl süreyle işleteceğini ifade etti.

Yerel yetkililer tarafından multimilyon euroluk yatırım sürecinin devam ettiği Bremerhaven Kruvaziyer Limanı’nda, bu yatırım tamamlandığında limandaki bağlama tesisleri genişletilerek limanın yolcu kapasitesi artırılacak. Bremerhaven Kruvaziyer Limanı 2022 yılında yüzde 90’ı ana liman yolcusu olmak üzere 230 binden fazla yolcuyu ağırlamıştı. Liman, İskandinavya ve Baltık Denizi güzergahları için ideal bir konuma sahip.

 

Fuarda yeni liman imkanlarını gözden geçirecek

Almanya’nın Hamburg şehrinde düzenlenen Seatrade Europe Fuarı’na katılan Global Ports Holding, buradaki standından 14 ülkeden 27 limanını tanıtıyor. Fuarın ana sponsorlarından olan Global Ports Holding, 8 Eylül’e kadar sürecek fuar süresince düzenlenecek konferanslar ile sektörün gelecek dönem hedeflerini şekillendirecek. Fuar kapsamında Ege Port Kuşadası Genel Müdürü ve Global Ports Holding Doğu Akdeniz Bölge Direktörü Aziz Güngör ‘Biniş ve Güvenlik Teknolojisi Nasıl Geliştirilir?’ başlıklı konferansta konuşmacıları arasında yer alıyor. Barcelona Kruvaziyer Limanı Genel Müdürü ve Global Ports Holding Batı Akdeniz ve Asya Bölge Direktörü Javier Rodriguez ise ‘Liman Operasyonlarını Kolaylaştırma: Gemiler ve Limanlar için Verimliliği En Üst Düzeye Çıkarma’ başlıklı konferansta bir konuşma yapacak. Global Ports Holding Pazarlama Direktörü Ceylan Erzi Yaman da ‘Kruvaziyer Turizminin Toplumlardaki Mirası: Kruvaziyerin Geride Bıraktıkları’ başlıklı konferansta yer alacak.

Fuar süresince sektör paydaşları ile birebir görüşmeler gerçekleştirecek olan Global Ports Holding, yeni liman imkanlarını da gözden geçirecek.

Yorum Yap