Sel Vurdu

Birkaç gündür Karadeniz Bölgesi için meteorolojiden yağış uyarısı yapılıyordu. Özellikle Bartın, Sinop ve Kastamonu için defalarca uyarı yapıldı. Bartın için turuncu kod verildi. 

Bartın Valiliği’nden ‘’Binaların bodrum ve giriş katlarına su baskını olabileceği, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dere yataklarından mümkün olduğunca uzak durulması, taşkın anında yüksek yerlere çıkılması ve bodrum katlara su girişini engellemek için kum torbası kullanımı gibi her türlü tedbirin alınması büyük önem arz etmektedir. Vatandaşlarımızın tedbirli ve dikkatli olmalırını önemle rica ederiz." şeklinde açıklama yapıldı.

Bartın’ın köylerinde de camilerden anons yapıldı. Vatandaşlardan deniz ve dere kenarlarından uzak durmaları ve sele karşı kum torbası kullanılması istendi.

 

Bugün (27.06.2022)  Bartın’da aşırı yağış beklendiği için sel tehlikesi olabileceği belirtildi. Bartın / Orduyeri mevkinde Bartın Çayı’nın yükselmesi sonucunda polisler gerekli önlemleri alarak bölgede güvenliği sağlamaya çalıştı. Şerit çekilen alana vatandaşlar yaklaştırılmadı.

Haber ve Fotoğraflar: Özge Durmuş / Genel Yayın Yönetmen Yrd.

Yorum Yap