Karadeniz Rallisinin Ardından

Üç yıl sonra yeniden...

 

Harita DADD'dan alınmıştır.

 

Denizlerdeyiz Amatör Denizciler Derneği tarafından üç yıl sonra yeniden düzenlenen ve 27.06.2022 tarihinde başlayıp 31.08.2022 tarihinde sona eren Karadeniz rallisine katılan yelkenliler yattığı limanlara dönmeye başladılar. Bunlardan iki tanesine Bozcaada Yat Limanı’nda rastladık. Foça’ya dönüş yolunda Bozcaada’da mola vermişlerdi.

 

Mola veren ve Foça Limanı’na kayıtlı olan ‘’Bakış’’ yelkenlisi ve ‘’Armi’’ yelkenlisi bu ralliye birlikte katılıp yine birlikte dönüş yoluna geçmişler. ''Armi'' yelkenlisi ile Mehmet Hancı ralliye katıldı.

 

Solda Armi yelkenlisi, havuzda Mehmet Hancı. Armi'nin sancağında Bakış yelkenlisi

 

Yelkencinin Gazetesi yönetim kuruluna göre Karadeniz rallisine katılan yelkenliler içinde Koray Bakış tarafından inşa edilen ‘’Bakış’’ adındaki yelkenli bu rallide dikkat çeken teknelerden biriydi. Koray Bakış’ın emekli olduğu kurum itibari ile denizcilik ve yelkencilikle ilgisi yok. Fakat ‘’Bakış’’ adındaki yelkenli çok emek sarfedilerek meydana getirilmiş. İleriki günlerde ‘’Bakış’’ yelkenlisinin inşa edilişinin hikayesi gazetemizin Yelken Aşkı bölümünde okuyucularımızla paylaşılacak.

 

Yayına Hazırlayan: Özge Durmuş

Genel Yayın Yönetmen Yrd.

Haber / Grafik: Doruk Ajans

Yorum Yap