8. Uluslararası Deniz Kızı Yelken Kupası

8. Uluslararası Deniz Kızı Yelken Kupası 2-3 Eylül 2023 Tarihlerinde Gerçekleşti

Daha önce tanıtımını yaptığımız ''Uluslararası Deniz Kızı Yelken Kupası''nın bu yıl 8'incisi 2-3 Eylül 2023 tarihlerinde gerçekleşti. Türkiye Yelken Federasyonu himayesinde, Deniz Kızı Kadın Yelken Kupası Organizasyon Komitesi'nin (Guru Yönetim Danışmanlığı ve ARPR İletişim Danışmanlığı) organize ettiği yarışlar İstanbul Açıkdeniz Yat Yarış Kulübü (İAYYK) ev sahipliğinde yapıldı.

 

Coğrafi rota startı

 

Yarışın ilk gününde 3 kere şamandıra, ikinci gününde de bir kere coğrafi rota olmak üzere toplam 4 yarış yapıldı. IRC sınıflarından 16 ve gezi sınıfından 1 tekne olmak üzere toplam 17 ekip yarışlarda mücadele etti.

 

Kalamış koyunda yarışan ekipler

 

Genel sonuçlar:

IRC 1 sınıfı birincisi Evolution isimli tekneleri ile Borusan Racing, IRC 2 sınıfı birincisi Eti Alize isimli tekneleri ile Eti, IRC 3 sınıfı birincisi Dojo isimli tekneleri ile Eker Efsane Sailing Team - DAS ve IRC 4 sınıfı birincisi Otherside isimli tekneleri ile Samsun Yelken Kulübü oldu. Gezgin sınıfında Moda Yelken isimli tekne ile yarışan  İÜ Yelken ekibi de bu sınıfın birincisi oldu.

 

BAU ekibi

 

INO ekibi

 

Ekipler Kınalıada’ya doğru yol alıyorlar

 

Ödül töreni ise 26 Ekim 2023 tarihinde aynı ekiplerle yapılacak Deniz Kızı Cumhuriyet Kadın Yelken Kupası sonrasında gerçekleştirilecek.

 

Gezgin sınıfı temsilcisi İÜ Yelken ekibi

 

Sezonun en güzel yarışında mücadele eden tüm ekipleri gönülden kutluyoruz.

 

Yazı ve Fotoğraflar: Fatih Şenyüz

Yayına Hazırlayan: Doruk Ajans / Yelkencinin Gazetesi Kuruluşudur. 

Yorum Yap