Türkiye Cumhuriyetinin Hanımefendileri, Anneleri

Yabancılardan Çok Daha Güzel ve Başarılıdır.

Annem ve Babam

Babam Bekir Gürbüz (merhum), Annem Gül Gürbüz şu anda 90 yaşında ve hala GÜZEL

 

Hanımefendiler onlar kardeşimizdir, ablamızdır, annemizdir, eşimizdir, teyzemizdir, kuzenimiz, halamızdır. Oysa hanımefendi kaptanlar, yelkenciler, sörfçüler, sanayi dalgıçları, gemi inşaat mühendisleri, iç mimarlar, mimarlar, inşaat mühendisleri, kimya mühendisleri, bilgisayar mühendisleri, orman mühendisi, zoolog, endüstri tasarımcısı, petrol mühendisi, metalurji mühendisi, çevre mühendisi, heykeltıraş, arkeolog, opera sanatçısı, ressam, tiyatro ve sinema sanatçısı, Subay, Astsubay, köy koruyucusu, emniyet mensubu, pilot, uzay mühendisi, savcı, avukat, diplomat, milletvekili, vali, reklam ve marka yöneticileri, doktorlar, diş hekimleri, eczacı, veteriner, üniversite de akademisyenler, eğitmenler, öğretmenler, spor hocaları, sosyolog, matematikçi, fizikçi, istatistikçi, analist, gazeteci, yazar, yayıncı, foto muhabiri, spiker, sigortacı, elektrikçi, stilist, kütüphaneci, lojistik, sosyal hizmetler uzmanı, din görevlileri / hafızlar, kasiyer, terzi, aşçı, kuaför, hostes, duvar ustası, cam ustası, oto tamircisi, resmi ve özel kurumlarda büro elemanı olarak, ağır vasıta şoförleri, tarlada çalışırlar, yetiştirdiği ürünü pazara satmaya götürürler, köylerde yaşayanlar büyük ve küçükbaş hayvanlarla ilgilenirler, köylerde halı dokurlar, özellikle tekstil sanayisinde hanımefendiler tercih edilir.
 
 
Her branşta başarılı çalışmaları vardır. Onlar aynı zamanda çocuk büyütürler, koşturarak çocuğu kreşe götürürler, akşam iş çıkışı çocuğu kreşten alırlar. Bu arada evin temizliği, yemeğini, alışverişini yaparlar, hanımefendiler evin alışverişini çocukların ihtiyaçlarını her zaman eşinin bütçesini zorlamadan dengeyi kurarak yaparlar, hatta içlerinde evin badana boyasını yapanlar olduğu gibi matkap kullananlar da vardır. Fakat iş hayatında görevlerini asla aksatmazlar, başarı merdivenlerini süratle çıkarlar. Yeri geldiği zaman eşiniz hanımefendi evinizde sizin hasta bakıcınız olur. Uzun yıllar sonra bakmışsınız ki size annenizden daha fazla bakmıştır. Mesela bir erkeğin 25-26 yaşında evlendiğini var sayarsak 30-35 yıl evli kaldıysa eşine annesinden daha fazla bakmıştır.

Aynı zamanda TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN HANIMEFENDİLERİ / ANNELERİ VİCDAN SAHİBİDİRLER.

Erkekler hataları üst üstte yaparlar. Hanımefendiler / Anneler birçok kez affederler. Erkekler bardağı birçok kez taşırmalarına rağmen TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN HANIMEFENDİLERİ / ANNELER yine affederler. ÇÜNKÜ ONLARA ANNELERİ ERKEKLERİ AFFETMELERİNİ ÖĞRETMİŞTİR.

Türkiye Cumhuriyeti’nin hanımefendileri / anneleri HEM FİZİK GÜZELLİĞİ HEM DE RUH GÜZELLİĞİ OLARAK YABANCILARDAN ÇOK DAHA GÜZELDİRLER.

ANNELER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN.

Öksüz kalanlar, öksüz büyüyenlere ALLAH SABIR VERSİN.

Evlatlarını büyütemeden vefat eden ANALARINDA MEKANI CENNET OLSUN.
 
 
Yazı: B. Hulusi Gürbüz / Genel Yayın Yönetmeni
Yayına Hazırlayan: Doruk Ajans / Yelkencinin Gazetesi Kuruluşudur.

Yapılmış Yorumlar (8)

Nihal şehsuvaroğlu
06 Mayıs 2022, 12:07

Ne kadar güzel ve içten anlatmışsın . Çok duygulandım. Annen ne kadar güzel bir kadınmış. Ne mutlu sana ki hala onun elini öpebiliyorsun, onun sıcaklığını hissedebiliyorsun. Sağlıklı ömrü olsun, anneler günü kutlu olsun 🌷🌷🌷🌷

Doğan Gürbüz
06 Mayıs 2022, 12:23

Çok güzel bir yazı olmuş, elinize kaleminize sağlık…

Yekta Tahmas
06 Mayıs 2022, 14:59

Hulusi Ağabey, yine hislerimize tercüman olmuşsunuz, ellerinize ve yüreğinize sağlık. Allah hayatta olan büyüklerimize sağlıklı uzun ömürler versin. Aramızda olmayanların da mekanı cennet olur inşallah..

O.Ozkan
06 Mayıs 2022, 16:02

Kalemine gönlüne sağlık Hulusi Bey!

Serpil Günday
06 Mayıs 2022, 20:05

Çok çok güzel anlatmışsınız Hulusi Bey. Gönlünüze, kaleminize sağlık.

S.özkan
06 Mayıs 2022, 21:43

Büyük ozan Bozkırın tezenesi Neşet Ertaş bu anlattıklarınızı şöyle türküsüne aktarmış... İki büyük nimetim var. Biri anam, biri yarim. İkisinede hürmetim var. Biri anam, Biri yarim. Biri var etti beni Biri yar etti beni. İkisininde birdir yeri. Biri anam Biri yarim. Ana deyip de geçilmez. Yar anadan seçilmez. İkisinede kıymet biçilmez. Biri anam, Biri yarim.

C. Özkan
06 Mayıs 2022, 22:48

Harika bir yazı. Emeğinize, kaleminize sağlık. Tüm annelerimizin anneler günü kutlu olsun, aramızdan ayrılanların mekanları cennet olsun…

Niyazi Aydemir
07 Mayıs 2022, 20:21

Hulusi, cefakar ve fedakar analarımızı çok güzel anlatmışsın; tebrikler. Ben çok küçüktüm ve sevgili babanı tanımıştım. Babamız en iyi dostlarından birisiydi, birlikte sıkça onun Taksim’deki ofisine giderdik. Sanki benim öz amcam gibiydi. İkisi de nur içinde yatsın. Anneni de tanımış olmalıyım ama hatırlamıyorum. Uygarlık timsali, örnek bir ana! Sağlıklı, uzun bir ömür diliyorum. Ne mutlu ki böyle Cumhuriyet kadınları, annelerin çocuklarıyız...

Yorum Yap

Sosyal Medyada En Çok Bu Hashtag'lerle Arandık!