Baba-Oğul Ünlü Yelkenciler

Değerli dostum merhum Mete Ayan’ın oğlu Oğuz Ayan birkaç yıl önce kurduğu ‘’Oğuz Ayan Sailing’’ firması ile başarıdan başarıya imza atıyor.

35 yıldır yelken sporu ile uğraşan Oğuz Ayan, Türk yelkenciliğine ayrı bir renk getirdi. Bu renk nedir derseniz; yelkencilikte kadın-erkek eşitliği…


Sahip olduğu ‘’Goblin 3’’ yelkenlisiyle teknede yarışacak olan ekibin eşit sayıda kadın ve erkek olarak yer almasını istiyor.

Oğuz Ayan’ın birçok şampiyonluğu var. Fenerbahçe Spor Kulübü bünyesinde 20 yıl görev yaptı. Yetiştirdiği birçok sporcuyu Olimpiyat oyunlarına gönderdi. Milli takım düzeyinde yılın antrenörü seçildi. Lena Hanım ile evli olup üç buçuk yaşında erkek evlada sahiptir.

 

Biraz da sizlere merhum eski dostum Mete Ayan’dan söz etmek istiyorum.

Mete’yi 7 Nisan 2010 tarihinde kaybettik. Mete, İstanbul Yelken Kulübü’nün en eski üyelerinden ve yarışçılarındandı. Beyefendiliği, kibarlığı, çalışkanlığı, centilmenliği ile ün yapmıştı.

Mete Ayan’ın teknesi ‘’Dingo’’nun Teknomarin firması Eyüp Abay tarafından bakımı yapıldı. Geçmişte Boat Show fuarında teşhir edildi. Şu anda denizde pırıl pırıl, bakımlı olarak Oğuz Ayan tarafından korunuyor.


Dingo marinada

 

Denizde yelken yaparak güzel günler geçirmek istiyorsanız;

Oğuz Ayan Sailing irtibat:

oguzayansailing@gmail.com

 

Yazı: B. Hulusi Gürbüz / Genel Yayın Yönetmeni

Yayına Hazırlayan: Doruk Ajans / Yelkencinin Gazetesi Kuruluşu

Yorum Yap

Sosyal Medyada En Çok Bu Hashtag'lerle Arandık!