DADD Cumhuriyetin 100. Yıl Rallisi

DADD (Denizlerdeyiz Amatör Denizciler Derneği), Cumhuriyetimizin 100. yılını denizlerde kutlamak için bir ralli etkinliği düzenledi.

29 Ekim 1923 Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıl dönümü münasebetiyle DADD tarafından özel bir ralli planlandı. Cumhuriyeti bizlere armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşları ve şehitlerimizi anmak adına düzenlen ralliye ortalama 20 yelkenlinin katılımı beklenirken katılım sayısı 40 yelkenli ile sınırlandırıldı. 

 

Ana fikir Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlamak olduğu için ralliye Gazipaşa’dan katılmak zorunluluğu getirildi. Cumhuriyetimizin 100.Yılı kutlamaları ile Gazipaşa’da başlayacak ralli 15 Kasım’da KKTC Kuruluş Yıldönümü kutlamaları ile devam edecek. Dolayısıyla  KKTC’nin kuruluşunun 40. yıl dönümüne özel ikinci bir kutlama daha yapılacak.

 

Rallinin komodorluğunu Zafer Türkmen yapacak olup ralliye katılım ücreti tekne başına ve kişi sayısına göre belirlendi.

 

 

Ralli Rotası:

 

27-30 Ekim Gazipaşa

31-01 Kasım Bozyazı BB

02-03 Kasım Tisan Koyu, Boğsak Koyu

04-05 Kasım Kumkuyu Marina

06-10 Kasım Mersin Marina

11-13 Kasım Karpaz Gate Marina

14-16 Kasım Girne Delta ve Les Ambassadeurs Marinaları

17 Kasım-18 Kasım Gazipaşa Marina

 

Katılımcı teknelere 100. yıl katılım anısı şilti, DADD Ralli tişörtü ve şapkası, bir adet Atatürk resimli Türk bayrağı, bir adet ulusal bayrak, bir adet DADD 100. yıl logolu flama, bir adet nezaket bayrağı armağan edilecektir.

 

Yazı: Nihal Denizer

Fotoğraf: Selahattin Bilbey

Yayına Hazırlayan: Doruk Ajans / Yelkencinin Gazetesi Kuruluşudur.

Yorum Yap

Sosyal Medyada En Çok Bu Hashtag'lerle Arandık!