EAYK Çeşme Marina 2023 Kış Trofesi 29 Tekne ve Üç Yarışla Start Aldı

Memleketimizi yasa boğan deprem nedeniyle bu yarış haberini gazete olarak ertelemeyi uygun bulmuştuk. Bu nedenle bu haberi gecikmeli olarak yayımlıyoruz.

Ege Açıkdeniz Yat Klübü  (EAYK ) tarafından düzenlenen ve toplam 6 ayaktan oluşan 2023 yılı Kış Trofesi, 28-29 Ocak tarihlerinde gerçekleşen ilk ayak yarışları ile başladı.

 

Toplam 6 ayaktan oluşan yarışların ilk ayağında, toplamda 36 ekibin yer aldığı ilk gün yarışı 1 rüzgarüstü-rüzgaraltı rotalı 1 coğrafi rota, ikinci gün haif rüzgarlı başlayan yarış ise yine Fener ve Boğaz Adaları’nın  dönüldüğü coğrafi parkurda yapıldı.

Nemo Balspor yarış ekibi; Bülent Yemişçi, Emine Aydın, Burak Algon, Burak Kaleli, Aybars Yelkenbiçer, Recep Yelkenbiçer, Mustafa Güldüler

IRC A’da 19, IRC B’de 10, Destek sınıfında da 7 tekne üç ana grupta yarıştı.

29 Ocak Pazar  günü yapılan tek yarışın ardından Çeşme  Yacht Clup’te düzenlenen kokteyl ile kazanan teknelere kupaları takdim edilerek, sponsorlardan ayrıca verilecek ödüller açıklandı.

2023 Kış Trofesi Overall birincisi, Ullmansails sponsorluğunda muhteşem bir A2 Asimetrik Balon ödülünü alacak.

Raymarine sponsorluğunda, IRC Overall ikinciliğini kazanan tekne Raymarine Element 7S 7 Chartplotter Ekran ve Navionics harita kartı ödülünü alacak.

 

IRC Overall üçüncüsü olan tekneye Çeşme marinada çekme - atma ve bir haftalık karapark ödülü verilecektir.

Çeşme Marina'dan her grubun birincisine çekme, alt yıkama ve atma hediye edilecektir.

Haber: Emine Aydın - Bülent Yemişçi

Fotoğraflar ve Kamera: Nemo Balspor ekibi

Yayına Hazırlayan: Doruk Ajans / Yelkencinin Gazetesi Kuruluşudur.

Yorum Yap

Sosyal Medyada En Çok Bu Hashtag'lerle Arandık!