Esas Koruması Gerekenler Korumamış

2023 yılının Ocak ayında gazetemizin ''Gündem'' bölümünde haber olarak yayımladığımız ''Bu da Milli Servetttir, Korunması Gerekir'' başlıklı yazımızdaki ''Lucky'' adındaki yelkenli ile ilgili bir düzeltme yapma gereği duydum. Bir önceki haberimizi okumak isteyenler aşağıdaki link'e tıklayabilirler.  

https://yelkenciningazetesi.com/bu-da-milli-servettir-korunmasi-gerekir

İnsan kaçakçılığından dolayı Foça / İzmir Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerince yakalanarak Foça'ya getirilen ''Lucky'' yelkenlisi, Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından Foça Balıkçılık Su Ürünleri Koperatifine yedi emin olarak teslim edilmiş. Bu süre zarfında ''Lucky'' yelkenlisini koruyup kollamaları gereken Su Ürünleri Koperatifi'nin maalesef koruma görevini yapmadığı fotoğraflardan görülüyor. 

1 Mayıs 2023 tarihinde Su Ürünleri Koperatifi tarafından korunamayan ''Lucky'' yelkenlisi deniz trafiğini engellememesi ve bölgede leş olarak kalmaması için karaya çıkartılmıştır.

Bu yazıyı esas kaleme almamın nedeni bugüne kadar çeşitli suçlara karışmış olan ve Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yakalanan deniz araçlarının korumasının da Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yapıldığını zannediyordum. Yaptığım araştırmada maalesef öyle olmadığını tespit etmiş bulunuyorum. Dolayısıyla daha önceki yazmış olduğum yazıyı düzeltme gereği duydum. Sahil Güvenlik Komutanlığı'na çalışmalarında başarılar dilerim.

Yazı: B. Hulusi Gürbüz / Genel Yayın Yönetmeni

Yayına Hazırlayan: Doruk Ajans / Yelkencinin Gazetesi Kuruluşudur.

Yorum Yap