Gazeteci Adem Yavuz'un Şehit Oluşu

Ergin Konuksever, Cengiz Kapkın, Ziya Akçapar, Faysal Geyik ve Özer Hatay...

Gazetemize okuyucularımızdan gelen mail’ler ve şahsıma gelen telefonlarda, uzun bir süredir yelkencilikten uzaklaştınız diyorlar. Biz kesinlikle uzaklaşmadık.

Yelkencilik bölümümüzde yelken faaliyetleri sürekli yer alıyor. ‘’Yelken Aşkı’’ bölümünde gördüğünüz gibi Sertan Sayın arkadaşımızın kendi inşa ettiği yelkenlisinin yazı serisi devam ediyor. Bulunduğumuz ay içerisinde Tayk’ın yarışları haricinde bildiğimiz kadarıyla başka yarış yok. Biliyorsunuz Tayk’ı da kara listeye aldık. Nedenini soranlara tekrar hatırlatmakta fayda görüyorum. Muğla bölge temsilcimizden (Bodrum'da ikamet eden) Tayk yetkilileri özür dileyene kadar Yelkencinin Gazetesinde TAYK HABERLERİ YER ALMAYACAKTIR. Vatan mevzu bahis ise vatani konular, özellikle bulunduğumuz süreç itibariyle Tayk’ın yarışlarından çok daha önem arz etmektedir. Güneydoğu’dan şehit ve yaralı haberleri geliyor, içlerinde dostlarımız var. Millet lay lay lom’a devam ediyor. Yazıklar olsun…

SEN VATAN İÇİN NE YAPTIN……!!!!! (İstisnalar kaideyi bozmaz.)

 

Ergin Konuksever… Ben kendisine Ergin ağabey derim. Ergin ağabey ile ortak dostlarımız rahmetli Yalçın Birik ağabey ve (E.) Deniz Piyade Binbaşı Kıbrıs Gazisi Mesut Günsev’dir. Ergin ağabeyi zaman zaman arar hatırını sorarım. Yaklaşık bir yıl önce eşini kaybetti.

Ergin ağabeyi anlatmaya sayfalar yetmez. Kıbrıs Harekatı esnasında arkadaşları ve kendisinin yaşadıklarını, annem Gül Kamer Gürbüz’ün askerlik görevimi yaparken benim için biriktirdiği gazetelerden derlenmiş küpürlerden göreceksiniz. Ben bu gazeteleri ve deniz arşivini Yelkencinin Gazetesi Genel Yayın Yönetmen Yardımcısı Sayın Özge Durmuş’a teslim ettim. Ergin ağabey ile alakalı unutamadığım bir olay ise Kıbrıs’ta yaşadıklarını kitap haline getirip gazete merkezine teslim etmesiyle ilgili. Editör kitabı kuşa çeviriyor. Ergin ağabeyi bunu görünce beynine kan sıçrıyor. Editörü kucakladığı gibi pencereden aşağı atacağı esnada elinden zor kurtarıyorlar.

 

Ergin ağabeyimin ve diğer gazeteci arkadaşlarının yaşadıklarını aşağıdaki küpürlerden okuyabilirsiniz.

 

 

 

Kapak Fotoğrafı: Yelkencinin Gazetesi Arşivi

Yazı: B. Hulusi Gürbüz / Genel Yayın Yönetmeni – 21.08.2022

Yayına Hazırlayan: Özge Durmuş / Genel Yayın Yönetmen Yrd.

Grafik: Doruk Ajans

Yapılmış Yorumlar (1)

Sertan Sayın
25 Ağustos 2022, 20:56

Hulusi ağabey, eline sağlık. Yazılarında unuttuğumuz geçmişimizin, günümüzde ise yozlaştığımızın resmini çizdin bize. Geçmişinden ders almayan bir millet nasıl olduk biz, şaşıyorum.

Yorum Yap