''Gelecek İçin Yelken Açıyoruz'' Ekibi Kotex Sponsorluğunda Büyük Farkındalık Yarattı

 

‘’Gelecek İçin Yelken Açıyoruz’’ ekibi olarak amacımız farkındalık ve sorumluluk projelerinde yer almak. Sektörün en prestijli yarışlarında, yarışarak hayata geçirdiğimiz projeleri daha fazla kitleye ulaştırmayı hedefliyoruz. İnsanlığın, dünyamıza katmış oldukları kadar götürdükleri de var. Son yıllarda gittikçe tehlikeli bir hale gelen iklim değişikiliği, tüketim çılgınlığının oluşturmuş olduğu kullan-at kültürü, doğal kaynaklarımızın her geçen gün tükeniyor olduğu gerçeği gibi konulara farkındalık yelkeni açarak dikkat çekmeyi hedefliyoruz. Doğayı, havyanları, insanları ve dünyayı etkileyen her şeyin bilinmesi için gelecek için ses olmayı, gelecek için yelken açmayı misyon edindik.

 

Ekipçe gönüllü olarak bulunduğumuz İzmir depreminde, depremzedelere yardımlarda bulunduk. Sel tehlikesi içinde olan şehirler için gönüllü ekiple beraber çalıştık. Marmaris yangınında ekip olarak yanan ağaçların, ormanların kurtarılması için hem yangın söndürme ekiplerine yardım ederek, hem de devam eden kurtarma sürecinde gereken malzemeleri tahsis ederek destek olduk. İklim değişikliği farkındalığı yaratmak için yaptığımız Türkiye turunda, bizimle beraber her şehir geleceğe yelken açtı. Gittiğimiz her şehirde amacımızı, farkındalık oluşturmak istediğimiz konuyu tekrar tekrar üzerinden geçerek bizimle bu amaçla yelken açmalarını sağladık.

 

Büyük bir farkındalık yaratan projelerimizden biri olan “Cumhuriyetin Kızları”nı detaylıca anlatmak isteriz. Geçtiğimiz aylarda global hijyenik ped markası Kotex ile işbirliği içinde olduğumuz “Cumhuriyetin Kızları” sosyal sorumluluk projemiz Türkiye’de ses getirdi. Bu projeyi bu kadar güçlü yapan arkasında durduğumuz düşüncelerimiz oldu. “İsterse Yapar” hareketiyle, deniz görmemiş 10 üniversite öğrencisiyle yarışa katıldık. Kadınların sadece kadın oldukları için her alanda karşılaştıkları cinsiyetçi ön yargıları üniversite öğrencilerimizin kazandıkları kupalarla yıktık. Kadınların, isterlerse yapabileceklerini hem söyledik, hem gösterdik. Proje sonrasında tahmin ettiğimizden daha fazla kadına ilham olduk ve ulaştık. Kadınların medya tarafında #isterseyapar mottosuyla görünür olmaları ve bu amaçla gelecek için yelken açmaları, bu projenin değerini arttırdı. Bu sebeple Kotex ile 2023 için 29 Ekim Cumhuriyetinin 100. Yılına kadar, deniz görmemiş 100 kadına ulaşmayı hedefliyoruz.

Geçtiğimiz günlerde ''Gelecek İçin Yelken Açıyoruz'' ekibi MIYC 3. Ayak yarışında üçüncülüğü kazandılar.

Bizimle 2023’te de arkasında durduğumuz rotadan şaşmadan, bizimle birlikte aynı sorumluluk bilinciyle ilerlemek isteyen herkesle birlikte gelecek için yelken açmaya devam ediyor olacağız.

Fotoğraflar: GİYA (Gelecek İçin Yelken Açıyoruz)

Yayına Hazırlayan: Doruk Ajans / Yelkencinin Gazetesi Kuruluşudur.

Yorum Yap

Sosyal Medyada En Çok Bu Hashtag'lerle Arandık!