Golden Horn Rowing Cup

İBB İştiraki Spor İstanbul tarafından organize edilen Haliç'te kürek yarışları, Beylikdüzü'nde triatlon yarışları geçtiğimiz hafta sonu yapıldı.

18 Haziran Cumartesi günü Haliç'te ''GOLDEN HORN ROWING CUP'' adı altında düzenlenen kürek yarışlarına 18 Türk 4 yabancı ülke takımı katıldı. Yarışlarda emniyet ve güvenliği DAK-SAR Botları ile gönüllüleri sağladı.

19 Haziran Pazar günü ise Beylikdüzü'nde triatlon yarışları yapıldı. Yüzme yarışı ile start alan sporcular daha sonra bisiklet ve koşu ile yarışı sonlandırdılar. İstanbul sprint triatlon adı altında düzenlenen yarışta 400 sporcu 750 metre yüzdükten sonra 20 km'lik bisiklet parkurunu ve 5 km'lik koşu parkurunu tamamladi. Yüzme yarışlarında yüzücülerin güvenliği 3 adet DAK-SAR Botu ile sağlandı. Her bir botta yüzücü, kurtarıcı ve ilk yardım sertfikasına sahip personel bulunduran DAK-SAR yarış süresince çeşitli nedenlerle yarışı bırakan 7 yüzücüyü  botlarına aldı.
 
 
 
750 metrelik parkurun 500'üncü metresinde kadın yüzücünün durumunu kritik gören DAK-SAR kurtarıcısı denize atlayarak yüzücünün denizde stabil halde kalmasını sağladı. Daha sonra bota alınan yüzücü karaya çıkartıldı. Ödül töreni öncesinde DAK-SAR personelini ziyaret eden yüzücü, kendilerine teşekkür etti.
 
 
 
Turgay Aytaç
Dak-Sar Eğitmeni

Yorum Yap