Güzeller Güzeli, Tırhandillerin En Güzeli

Ercan Sergici, yıllarca İstanbul / Tuzla’da Nuh Sanayi Sitesi’nde harika tekneler inşa etti. Bu inşa ettiği tekneler arasında harika bir gulet vardı.

Ercan Sergici, son aşkının yenilenmesini kendi atölyesinde yaptı.

Pruvadan görünüş

 

Cango'nun 145hp 6 silindir Dover Ford makinesi - Sıcak ve Soğuk su sistem idare yeri

Cango'nun içinden bir bölüm

Bu guleti Pastavilla makarnalarının sahibine sattı. Pastavilla’nın sahibinin  kızının adını taşıyan Çeşme sahilindeki bir zamanların ünlü plajı ve eğlence merkezinin önüne demir atan bu gulet, meşhur müzik topluluğu Gipsy Kings’i ağırladı ve Gipsy Kings gece yarısından sonra guletten karaya çıkarak muhteşem konserini verdi. Bende bu konseri izleyenler arasındaydım.

Sancak başomuzluktan görünüş

Sancak kıçomuzluktan görünüş

Cango, atölyenin dışına çıkarılır ve altına kızak vurulur.

Yılların tekne inşacısı Ercan Sergici 2001 yılında da 13.90 metre boyundaki Bodrum’da İlkay Mıstık’ın inşa ettiği, bugün ‘’Cango’’ ismini taşıyan tırhandile gönlünü kaptırdı. Tarihler 2014’ü gösteriyordu.

Ve Cango, denize kavuşur. Sancak bordadan genel görünüş

Ercan Sergici, beğendiği tırhandil kızı İstanbul / Tuzla Nuh Sitesi’ndeki atölyesine getirdi. Tırhandili komple soydu. Postalara meşe takviyesi yaptı. Kaplamaları akaju ve maun ile kapladı. Fotoğraflarda gördüğünüz hale getirdi.

Cango'nun iskele bordadan genel görünüşü

Tırhandil ‘’Cango’’nun kaptanlığını ise ‘’Gemileri Seven Çocuk’’ olarak bilinen 10 yaşındaki torunu Rüzgar Gültekin yapmaktadır. Ercan Sergici’nin aramızdaki lakabı Pehlivan’dır. Rüzgar’dan sıra gelmediği için Pehlivan dümene çok az geçmektedir.  

 

Cango, civadra ve başkasara görünüş ve Cango'nun dümen palası

 

Cango'nun armasından bir kesit ve kaporta girişi

   

Dümen mahalli ve lavabo

 

Mutfak bölümü

Rüzgar Gültekin’i önümüzdeki zaman içinde muhabir arkadaşlarımızın kendisi ile yapacağı röportaj ile sizlere tanıtacağız.

 

Yazı: B. Hulusi Gürbüz / Genel Yayın Yönetmeni

Fotoğraflar ve Kamera Kayıtları: Ercan Sergici

Yayına Hazırlayan: Doruk Ajans / Yelkencinin Gazetesi Kuruluşu

Yorum Yap