İstanbul Üniversitesi Yelken Kulübü Göcek Kış Trofesini Başarıyla Tamamladı

Göcek Yat Kulübü’nün ilk defa düzenlemiş olduğu Göcek Kış Trofesi yarışları tamamlandı.

İstanbul Üniversitesi Yelken Kulübü olarak tüm ayaklarına katıldığımız bu yarışlarda harika tecrübeler yaşadık.

 

Göcek 1. ayak yarışında ilk günü 2 yarışla, ikinci günü 1 yarışla kapattık. Birbirinden güzel rotaların olduğu yarışta rüzgar durumundan ötürü 3 yarışımızın rotası Göcek Adası etrafında dönülmesiydi. Rüzgarın adanın etrafında dönmesi hepimizi etkilemişti. Göcek Adası’nın iskelemizde kalacak şekilde start verildiğinde hafif havada yarış yapılmasının ne demek olduğunu, sabırlı olmanın, teknede sakin kalmanın ne kadar önemli olduğunu fark etmiştik. Adayı döndüğümüzde o yüzüne çarpan sert rüzgarla karşılaşmak ve hemen orsa seyrine geçmenin ne demek olduğunun tecrübesini yaşamak bizler için paha biçilemez bir duyguydu.

 

Göcek 2. ayak yarışında 13 kişilik kalabalık bir grup olarak gittik. İstanbul Üniversitesi gençleri olarak gezgin sınıfındaki 3 tekneyi doldurduk. Yarışlara 1. teknemiz Bora kaptan ve Ayhan kaptan liderliğinde, 2. teknemiz Hasan kaptan liderliğinde ve 3. teknemiz Mustafa kaptan liderliğinde katıldı. İlk ayaktaki gibi hafif havada yelken yarışımızı sürdürdük ve 3 teknenin de birbirinden farklı taktikleriyle çok keyifli bir yarış deneyimi yaşadık. Birbirinden mükemmel bu insanlarla biz gençler olarak yarışla beraber hem yelken tecrübesi hem de hayat tecrübesi edindik.

 

Göcek 3. ayakta diğer ayaklara göre daha rüzgarlı bir hava vardı. Bu sebeple diğer hiçbir yarışta olmayan bir rotayla karşılaştık. Rotamız Kantarcı Adası’ydı. Kantarcı Adası etrafı bol rüzgarlı bir yarış yapılmasını sağladı. O masmavi denizin üstünden uçuyormuş gibi hissettik. İki tekneyle katıldığımız bu yarışta Hasan kaptan ve Barış kaptan bizlere öncülük etti. Onların tecrübelerini biraz da olsa kendime kattığımız için çok şanslıyız.

Her ayağın keyfi bizler için çok farklıydı. Yarış sonrası yarışçıların motivasyonlarını yüksek tutmak ve birbirleriyle kaynaşmasını sağlayan programlar bizler için çok değerliydi.

3 ayağında da yarıştığımız, hafif havada ve güzel rotalarda tamamladığımız bir trofe oldu.

Emeği geçen herkese bize bu tecrübeyi yaşattıkları için teşekkürlerimizi sunuyoruz. Yelkenin kalbi Göcek'te bu trofeden de 3 kupayla döndüğümüz için İstanbul Üniversitesi Yelken Kulübü olarak ayrıca gururluyuz. Güzel denizlerimizde nice yarışlara.

Yazı: İstanbul Üniversitesi Yelken Kulübü

Fotoğraflar: İstanbul Üniversitesi Yelken Kulübü - Ömer Şehit

Yayına Hazırlayan: Doruk Ajans / Yelkencinin Gazetesi Kuruluşudur.

Yorum Yap