KAÇUV’lu Gençler, 19 Mayıs’ı Four Points by Sheraton Yelken Takımıyla Kutladı

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’nın (KAÇUV) bursiyerleri, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı denize açılarak kutladı. Four Points by Sheraton İstanbul Kağıthane ve Four Points by Sheraton İzmir’in düzenlediği etkinlikte bursiyerler, yelken sporunu deneyimleme şansı yakaladı. 

Four Points by Sheraton İstanbul Kağıthane ve Four Points by Sheraton İzmir’in Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV) iş birliğiyle gerçekleştirdiği 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinliğinde, gençler deniz keyfi yaşadı. KAÇUV’lu gençler, iki otelin çalışanlarından oluşan yelken takımıyla denize açıldı.

 

Yelken sporunu deneyimlediler

KAÇUV’un bursiyerlerinden altı gencin, 16 Mayıs’ta Kalamış Marina’da yelken sporunu deneyimleme şansı yakaladığı etkinlikte, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk de anıldı. Etkinlik sonrasında gençlere sertifika verildi.

Yarışlarda birçok başarıya imza atan Four Points by Sheraton takımı, 2023 Ekim’inde Cumhurbaşkanlığı 4. Uluslararası Yat Yarışları kapsamında düzenlenen, yerli ve yabancı 1000'e yakın yarışçının katıldığı “100. Yıl Cumhuriyet Kupası” etkinliğinde, IRC 4 sınıfında birinciliğin sahibi olmuştu. Takım, 2024’te de yeni başarılar elde etmeyi sürdürüyor.

 

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV) hakkında:

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Pediatrik Hematoloji-Onkoloji Ana Bilim Dalı Hekimleri ve çocukları tedavi gören ebeveynler tarafından 2000 yılında kurulan Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV), maddi sorunlar nedeniyle tedavileri aksama riski taşıyan çocukların tedavilerinin sürekliliğini sağlamayı ve kanserle mücadelede önemli bir gereksinim olan psikolojik destek ile çocuk psikolojisine uygun tedavi ortamının yaratılmasını amaçlamaktadır. KAÇUV, kanserli çocukların tedavi sürecinin gerektirdiği tüm psikolojik, sosyal, fiziksel ve tıbbi koşulların var olduğu bir sağlık kapasitesinin oluşmasına katkı yapmakta; aile, yakın çevre, sağlık çalışanları ve sağlık sistemi ile kamuoyu düzleminde kanserli çocukların tedavi süreçlerini geliştirecek ve psikolojik, sosyal, fiziksel ve tıbbi açıdan yaşam kalitelerini artıracak etkinlikler yürütmektir. KAÇUV’un, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Hematoloji Onkoloji Servisi’nde başlayan destek faaliyetleri, bugün Türkiye’deki 22 farklı şehirde bulunan 41 servise ulaşmıştır.

Yorum Yap