Kendimle Yüzleşme

Belki de hayatımızda en kaçındığımız yüzleşme kendimizle olandır. Kim bilir kendimiz hakkında  henüz bilmediğimiz ve cevap veremeyeceğimiz neler çıkar yazmaya kalksak.

Acaba şu an yaşadığımız hayat da neler bizim seçimimizdi?

Bitirdiğimiz bölüm?

İşimiz?

Eşimiz?

Yaşadığımız şehir?

 

Ya da;

En son ne zaman mutlu oldun?

Hayat da en zevk alarak yaptığın hobin?

Sence bu dünyaya geliş amacın ne? Ardında nasıl bir iz bırakmak isterdin?

Sabah uyandığında bir mucize olsaydı bu ne olurdu?

 

O kadar koşturma içinde bir yere yetişircesine yaşıyoruz ki bunları oturup düşünmeye hiç vaktimiz olmuyor. Oysa bir sanat icra eder gibi yaşamın tellerine dokunmak lazım. Arada durabilmek, sorgulamak ve ruhunu dinlemek gerek elbette. İpi göğüslemeye çalışan bir maratoncu gibi koşarken varacağımız o hedefin ne olduğunun farkındayızdır umarım. Zira hepimiz aynı finale koşuyoruz.

 

 

O zaman bir güzellik yapalım kendimize ne dersiniz? Önce yapmaktan keyif alabileceğimiz bir hobi bulalım.İçinden deniz  geçenleri özellikle tavsiye ederim.Deniz,ruhu ustalaştıran bir yerdir. En azından benim için öyle. Siz canınız ne çekiyorsa onu seçin. Sonra bu dünyaya geliş amacınızı bir kez daha düşünün. Ardınızda nasıl bir iz bırakmak istediğinizi ve mucize sorunuzu...

 

Sonra güzel bir kahve yapın kendinize. Arkanıza yaslanıp keyifle yudumlayın. Yüzleşip, dertleştiğiniz kendinizi de sevgiyle kucaklayın.

Yorum Yap

Sosyal Medyada En Çok Bu Hashtag'lerle Arandık!