Klakson

13 Nisan 2021’de Covid 19’dan dolayı beni hastaneye kaldırdılar. Durumum kötüye gidince entübe edilerek yoğun bakıma alınmışım. İki ay hastanede yattım. El ve ayak kaslarım erimişti, yürüyemiyordum. Taburcu olup hastane raporlarını okuduğumda rahmetli arkadaşım Fikret KIZILOK'un tabiriyle imamın gayığına binmeme ramak kaldığını öğrendim.

 

Hastalığım süresince beni yalnız bırakmayan Avrasya Bir Vakfı Başkanı ve kurucusu ağabeyim Şaban GÜLBAHAR, gazetemiz yazı işleri müdürü Özge DURMUŞ, Üstün Plastik AŞ. yöneticilerinden Yaşar GÜLBAHAR, TRT TV yönetmeni Rıza SEZGİN, ağabeyim Doğan GÜRBÜZ, Yazar- Avukat Ali SOYSAL, Gazetemiz imtiyaz sahibi, Yönetmen Ömer Faruk ERTEM, Reklamcı Mehmet Ali GÜRSOY, İstanbul Tıp Merkezi Başhekimi Dr. H. Oktay ÖZKAN, (E.) Dz. Krm. Kd. Alb. Ayhan YILDIZEL, Dr. Seher KARACA ve benim durumumu sürekli arayarak bilgi alan, soran, dua eden herkesten Allah razı olsun.

 

Bu yazıyı aslında nisan ayından önce planlamıştım. Araya hastalık girdi. Hastalığımdan bu yana on bir ay geçti. Hala yorgunluğum devam ediyor. 

 

Gelelim yazımızın konusuna…

 

Yaşı ellinin altında olanlar anlamını bilmezler. Fotoğraflardan gördüğünüz gibi trafik ışıklarının yanında tabelası vardır. Hatta daha büyüğünü koymak gerekir. Tahmin ediyorum Türkiye’nin başka şehirlerinde İstanbul’daki kadar çok değildir. Bu tabelalardan herkes kendine biraz pay çıkarsın. Özellikle tabakhaneye b… yetiştirenler.

 

 

Beşiktaş rampasının başında trafik ışıklarında durdum. Önümde iki araç var. En öndeki araç temiz, eski bir Opel Ascona. Yeşil ışık yanınca kalkış yapamadı ve arabası istop etti. Arkasındaki ZIRTO tabakhaneye b… yetiştireceğinden klaksona (korna) basmaya başladı. ZIRTO bağırmaya başladı ‘’Yürüsene Ulan’’ diye. Opel araçtaki şoför indi. 2m boyunda 1m eninde bir vatandaş ZIRTO’nun kapısını açtı. Aracın içindeki kişiyi çekerek rahatça dışarı aldı. Havaya kaldırarak havada silkeledi ve aracın içine attı. Arabasına binerek gitti. Bu sefer benim arkamdaki ZIRTO’lar klakson çalmaya başladı. İşte trafik ışıklarının yanındaki tabela, yeşil ışık yandığında klakson çalmamak için. Kim bakıyor, kim okuyor!!! Bir saniye bekleseler olmaz.

 

 

YEŞİL IŞIK YANDIĞINDA KLAKSON ÇALMAYINIZ.

Benzer Yazılar

Bu yazıya benzer içerik bulunamadı.

Yapılmış Yorumlar (1)

Çetin Gökdeniz
26 Eylül 2022, 21:47

Allah tekrarından saklasın Sevgili Hulusi. 🙏🏻

Yorum Yap