''Marintürk Marinaları'' Güleryüz, Kaliteli Teknik Malzeme, Bilgili Ekip

Genel Müdür Fahir Çam yönetimindeki Marintürk Marinaların bir tanesi İstanbul / Pendik’te, iki tanesi Göcek’te bulunmaktadır. 

Marintürk’ün bütün marinalarında başta İstanbul City Port Marina Müdürü Barbaros Turan olmak üzere ön büro elemanları, Güvenlik Müdürü Bektaş Yılmaz ve güvenlik görevlileri, palamar botlarındaki ve çekek sahalarındaki bilgili ekip tekne sahipleri açısından oldukça güvenilir ve rahatlatıcı bir nedendir. Çekek sahasında son derece kaliteli teknik malzeme kullanılmaktadır. Özellikle yelkenli sahiplerinin teknesi, çekek sahasında cradle'lara konulacağı zaman yelkenli sahiplerinden ‘’Aman teknem incinmesin’’ diyene rastladım.

Bu yazımda Marintürk İstanbul / Pendik marinanın çekek sahasından sizlere bahsedeceğim. Çekek sahasının yükünü taşıyan Kadir Ayan namı diğer Kadir Reis denizcilikten gelmedir, Nurettin Sukes ise babadan hatta dededen tersanecidir. Rahmetli babası Recep Sukes’i çok iyi tanırdım. En son tersaneleri Tuzla’da Deniz Harp Okulunun yanındaydı. Maalesef istimlak edildi. Kadir ve Nurettin’in çekek sahasındaki diğer arkadaşlarıyla birlikte teknelere çok titiz davrandıklarını ve itina gösterdiklerini birçok defa gözlemledim.

Marintürk'ün Göcek’teki marinalarını incelemeye fırsatım olmadı. Orada da çok yetenekli, bilgili personel olduğunu tekne sahibi arkadaşlarımdan duydum. Mesela Göcek’te bulunan 35 tonluk Tractor boot mower uzaktan kumanda ile idare ediliyor. Tekrar İstanbul’a dönersek çekek sahasında gezer vinç, 35 tonluk tractor boot mower ve fotoğraflarda gördüğünüz cradle’lar, motoryatları desteklemekte kullanılan tripodlar ve diğer yardımcı malzemeler var. Göcek'te ki iki marinada 2 tane 200 tonluk - 1 adet 75 tonluk gezer vinç, Pendik'te 1 adet 200 tonluk gezer vinç bulunuyor. Ekip de bilgili ve deneyimli olunca herkes huzurlu oluyor.

 

Yazıma son verirken Yelkencinin Gazetesi kurulduğundan beri bizleri sürekli destekleyen Yıldız Holding Yönetim Kurulu Üyesi, Pladis ve Godiva'nın Yönetim Kurulu Başkanı Murat ÜLKER Beyefendiye huzurlarınızda bir kez daha TEŞEKKÜR EDİYORUZ.

 

Yazı: B. Hulusi Gürbüz / Genel Yayın Yönetmeni

Yayına Hazırlayan: Doruk Ajans / Yelkencinin Gazetesi Kuruluşudur.

Yorum Yap