Marinturk Rixos Sailing Cup 2021 Yelken Severleri Bir Araya Getirdi

 

Dünyaca ünlü Göcek koylarında düzenlenen ve MarinTurk Göcek'in ev sahipliğinde, “Dostluk Kazansın” sloganı ile 9 – 12 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilen Rixos Sailing Cup 2021, altıncı yılında en yüksek katılımla yelken severlerin ilgi odağı oldu. Türkiye, Almanya, İngiltere, Rusya, Ukrayna, Hollanda, Fransa ve Kanada’dan 65 tekne ve 472 yarışçı katılım sağladı. MarinTurk, Nissan, Anadolu Efes +1, Şark Saatçilik / Oris ve Tersane İstanbul’un sponsor olduğu organizasyon 3 gün boyunca keyifli mücadelelere sahne oldu.

 

 

195 kadın yelken severin katıldığı yarışlarda, ünlü isimlerden Özlem Yıldız, Emre Kaya, Soner Arıca ve Türkiye’yi Formula pistlerinde başarı ile temsil eden genç sporcu Cem Bölükbaşı da yarıştı. Göcek ve koylarını en iyi bilen ünlülerden olan ve denize olan tutkuları ile tanınan Mehmet Aslantuğ ve Arzum Onan etkinliğe özel konuk olarak katıldılar.

Üç gün boyunca heyecan ve eğlence dolu mücadelelerin yaşandığı MarinTurk Göcek Rixos Sailing Cup’ta IRC 1 kategorisinin birincisi Courrier De Coeur isimli tekne ile Andrey Arbuzov ve ekibi olurken, IRC 2 kategorisinde Winds of Island isimli tekne ile Sebahattin Kutoğlu ve ekibi, IRC Charter kategorisinde Pandeia isimli tekne ile Larus Yachting takımı, Freshmen kategorisinde 4 Friends isimli tekne ile Peater Yacht takımı birinci oldu.

 

 

 

6. Rixos Sailing Cup’ta yarışlara bu sene, önemli bir yenilik olarak ilk kez Katamaran kategorisi eklendi ve 7 katamaran yarışlarda yer aldı. Katamaran kategorisinde Lipari isimli tekne ile Kaş Sailing Team birinciliği aldı. Katamaran kategorisinde kazananlara ödülleri Yıldız Holding Gayrimenkul ve Marinalar Genel Müdürü Fahir Çam tarafından verildi.

 

 

 

Başarılı ve heyecan verici bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan duydukları memnuniyeti dile getiren Yıldız Holding Gayrimenkul ve Marinalar Genel Müdürü Fahir Çam “Rixos Sailing Cup hepimizin gözleri önünde doğdu, emekledi, yürüdü, büyüdü ve bu günlere geldi; herkesin bunda çok emeği var. Biz MarinTurk ailesi olarak bu organizasyonun bir paçası olmaktan, ev sahipliği yapmaktan, sponsoru olmaktan her zaman büyük gurur duyduk ve bunu her zaman sürdüreceğiz. Emek veren tüm dostlara, denizcilere teşekkürler” dedi.

 

Yazı: Neşe Karakolcu

Fotoğraflar: Marinturk

Yorum Yap